Куни кеча “Микрокредитбанк” акциядорлик тижорат банкида ходимларнинг маънавий билимларини юксалтириш мақсадида “Юксак маънавият – мустаҳкам оилада шаклланади” мавзусида давра суҳбати бўлиб ўтди.
Тадбирда Республика Маънавият тарғибот маркази Тошкент шаҳар бўлими ходими педагогика фанлари номзоди A.Aкрамов ўз маърузаси билан иштирок этди.
Маърузачи бугунги глобаллашув даврида жаҳоннинг турли минтақаларида демократия ниқоби остида асосан маънавий тубанликни тарғиб этувчи гуруҳлар ва уларнинг ёш авлод тарбиясига таъсири ҳақида тўхталар экан, бу борада ҳеч биримиз бепарво бўлмаслигимиз кераклигини даврнинг ўзи тақазо этаёганини таъкидлади.
Нотиқ ўз сўзида давом этар экан, бу борада Президентимиз Ислом Каримовнинг асарларида акс етган Ватанга муҳаббат, тарихий ҳотира, миллий ғурур, тушунчаларининг ёш авлод камолотида нечоғлик муҳим аҳамият касб этишини таъкидлади.
Дарҳақиқат, халқимизнинг минг йиллар давомида шаклланиб келган миллий маъвий қадриятлар, инсоният тамаддунига бемисил ҳисса қўшган буюк алломаларимиз ҳаёт йўлларининг авлодлар учун барча замонда ҳам ибрат бўлиши, бу борада оила, маҳалла, мактаб, умуман кенг жамоатчилик ҳар доим бирга ҳаракат қилиши лозим. Зеро мамлакатимизнинг эртанги тараққиётини бугунги ёшларимиз белгилайди.
Тадбирда банк ходимлари ҳам сўзга чиқиб, айни йўналишда тизимда амалга оширилаётган чора-тадбирлар ҳусусида тўхталишди. Шунингдек, давра суҳбатида мавзу юзасидан ёш ходимларни қизиқтирган саволларга атрофлича жавоблар берилди.

Вчера для сотрудников открытого акционерно-коммерческого банка «Микрокредитбанк» была организована встреча за «круглым столом», посвященная теме «Высокая духовность формируется в крепкой семье».
В ходе мероприятия выступил с докладом специалист ташкентского городского отделения Республиканского центра пропаганды духовности кандидат педагогических наук А. Акрамов.
Докладчик отметил, что во многих странах мира в условиях глобализации под видом массовой культуры пропагандируются чуждые ценности, оказывающие особенно разрушающее влияние на молодое поколение, чему необходимо противодействовать.
В этом плане для воспитания молодежи в нашей республике огромное значение имеет пропаганда таких ценностей, изложенных в произведениях Президента Ислама Каримова, как любовь к Родине, историческая память, гордость за свой народ и страну. Действительно, у нашего народа на протяжении многих веков формировалась высокая культура и духовность, многие великие предки внесли большой вклад в развитие мировой цивилизации. На основе этого опыта очевидным становится то, что высокая духовность молодого поколения должна формироваться в семье, махалле, в школе и этому вопросу должно уделять большое внимание все общество.
В ходе мероприятия также выступили сотрудники банка, остановившись на ряде важных направлений деятельности. Также в беседе приняли активное участие молодые сотрудники, которые высказали свою точку зрения и получили исчерпывающие ответы на вопросы.