“Микрокредитбанк” аксиядорлик-тижорат банки Кузатув кенгаши мажлисининг 2025-йил 17-апрелдаги 11-сонли баённомаси асосида, номинал қиймати 1 068 (бир минг олтмиш саккиз) сўм бўлган 1 942 977 590 (бир миллиард тўққиз юз қирқ икки миллион тўққиз юз етмиш етти минг беш юз тўқсон) дона оддий эгасининг номи ёзилган ҳужжациз шаклдаги аксиялар чиқарилганлигини ҳамда ушбу чиқарилишдаги аксиялар Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги томонидан 2025-йил 19-майда Р0005-32-сон билан рўйхатга олинганлигини маʼлум қилади.
Аксиялар қўшимча чиқарилиши тўғрисидаги қарорга мувофиқ:
ушбу чиқарилишдаги аксияларни жойлаштиришда овоз берувчи аксияларнинг эгалари бўлган аксиядорлар уларни имтиёзли равишда олиш ҳуқуқига эга;
аксиядор ушбу чиқарилишдаги аксияларни ўзига тегишли шу турдаги аксиялар миқдорига мутаносиб миқдорда имтиёзли олиш ҳуқуқига эга бўлади;
Банк аксияларини имтиёзли олиш ҳуқуқига эга бўлган шахсларнинг рўйхати 2025-йил 17-апрел куни ҳолатига шакллантирилган Банк аксиядорлари реестрининг ма’лумотлари асосида тузилади;
имтиёзли ҳуқуқ амалга оширилган тақдирда, аксиядорлар аксияларнинг фақат бутун миқдорини олиши мумкин;
имтиёзли ҳуқуққа эга бўлган аксиядор аксияларни олиши тўғрисида ўзининг исми-шарифи (номи) ва яшаш жойи (жойлашган ери), ўзи оладиган аксияларнинг сони кўрсатилган ёзма шаклдаги аризани ва ҳақ тўлаганлик тўғрисидаги ҳужжатни Банкка (Банкнинг Бош офиси ёки Банк ҳудудий бўлинмалари орқали) юбориш орқали ўз имтиёзли ҳуқуқини тўлиқ ёки қисман амалга оширишга ҳақли. Бундай ариза мазкур имтиёзли ҳуқуқнинг амал қилиш муддати ичида Банкка (Банкнинг Бош офиси ёки Банк ҳудудий бўлинмалари орқали) тақдим этилиши керак;
аксиядорларнинг аксияларни имтиёзли олиш ҳуқуқи билдиришнома э’лон қилинган пайтдан э’тиборан 10 (ўн) кун давомида амал қилади;
имтиёзли ҳуқуқдан бошқа шахс фойдасига воз кечишга йўл қўйилмайди;
ушбу чиқарилишдаги аксиялар 1 068 (бир минг олтмиш саккиз) сўмдан жойлаштирилади;
аксиялар учун тўловлар Ўзбекистон Республикаси миллий валютасида фақат пул маблағлари билан нақд ва (ёки) нақдсиз шаклда қонунчиликда белгиланган тартибда амалга оширилади;
аксиялар тўланишига келиб тушадиган нақд ва (ёки) нақдсиз шаклдаги пул маблағлари, шу жумладан пластик карталардаги пул маблағлари кўчирилиши лозим бўлган Эмитентнинг банк реквизитлари – банк номи: “Микрокредитбанк” аксиядорлик-тижорат банки (қисқа номи: “Микрокредитбанк” АТБ), банк манзили: 100047, Ўзбекистон Республикаси, Тошкент шаҳри, Миробод тумани, Амир Темур шох кўчаси, 4-уй, банк таркибий бўлинмаси номи: Амалиёт бошқармаси (қисқа номи: Амалиёт бошқармаси), банк таркибий бўлинмаси манзили: 100047, Ўзбекистон Республикаси, Тошкент шаҳри, Миробод тумани, Амир Темур шох кўчаси, 4-уй, банк СТИР: 200547792, банк ҳисобварақлари: 29830000300000433277 (Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт ва молия вазирлиги учун), 29830000604515255001 (Ўзбекистон Республикаси Тикланиш ва тараққиёт жамғармаси учун) ва 29830000900000433213 (бошқа аксиядорлар учун), банк коди (МФО):00433 бўйича қабул қилинади;
имтиёзли ҳуқуқ асосида ҳар бир аксиядор олишга ҳақли бўлган аксияларнинг сонини аниқлаш тартиби – аксиядор ўзига тегишли оддий аксияларни Банк томонидан илгари жойлаштирилган жами 4 791 517 373 дона оддий аксиялардаги улушини аниқлайди ва шу улушга тенг улушда ушбу чиқарилишдаги аксиялардан олишга ҳақли бўлади.

Joint-stock commercial bank "Mikrokreditbank" announces that, based on the minutes of the Supervisory Board meeting No. 11 dated April 17, 2025, 1,942,977,590 (one billion nine hundred forty-two million nine hundred seventy-seven thousand five hundred ninety) shares in bearer form with a nominal value of 1,068 (one thousand sixty-eight) soums were issued, and the shares in this issue were registered by the National Agency for Promising Projects of the Republic of Uzbekistan on May 19, 2025 under No. P0005-32.
In accordance with the resolution on the additional issue of shares:
shareholders who are owners of voting shares in the placement of shares in this issue have the right to receive them preferentially;
a shareholder has the right to receive shares in this issue preferentially in an amount proportional to the number of shares of this type owned by him;
The list of persons entitled to preferentially receive shares of the Bank is compiled on the basis of the data of the Register of Shareholders of the Bank formed as of April 17, 2025;
in the event of the exercise of the preferential right, shareholders may receive only the entire amount of shares;
A shareholder with a preferential right has the right to exercise his preferential right in full or in part by sending a written application to the Bank (through the Head Office of the Bank or its territorial branches) indicating his name and place of residence (location), the number of shares he will receive, and a document confirming payment. Such an application must be submitted to the Bank (through the Head Office of the Bank or its territorial branches) within the validity period of this preferential right;
The preferential right of shareholders to receive shares is valid for 10 (ten) days from the date of publication of the notification;
Waiver of the preferential right in favor of another person is not allowed;
Shares in this issue will be placed at 1,068 (one thousand sixty-eight) soums;
Payments for shares shall be made only in cash and (or) non-cash form in the national currency of the Republic of Uzbekistan in accordance with the procedure established by law;
Bank details of the Issuer to which cash and (or) non-cash funds received upon payment of shares, including funds on plastic cards, should be transferred - bank name: Joint-Stock Commercial Bank "Mikrokreditbank" (short name: JSCB "Mikrokreditbank"), bank address: 100047, Republic of Uzbekistan, Tashkent city, Mirabad district, Amir Temur branch street, house 4, name of the bank's structural unit: Operations Department (short name: Operations Department), bank address: 100047, Republic of Uzbekistan, Tashkent city, Mirabad district, Amir Temur branch street, house 4, bank TIN: 200547792, bank accounts: 29830000300000433277 (for the Ministry of Economy and Finance of the Republic of Uzbekistan), 29830000604515255001 (for the Fund for Reconstruction and Development of the Republic of Uzbekistan) and 29830000900000433213 (for other shareholders), bank code (MFO):00433;
The procedure for determining the number of shares that each shareholder is entitled to receive on the basis of preferential rights - the shareholder determines the share of ordinary shares owned by him in the total of 4,791,517,373 ordinary shares previously placed by the Bank and is entitled to receive shares in this issue in a share equal to this share.