“Микрокредитбанк” АТБ томонидан “Давлат иштирокидаги корхоналар учун корпоратив бошқарув Қоидалари” қабул қилинди
Янгилаш: 7 июл 2025, 17:01
“Микрокредитбанк” АТБ  томонидан “Давлат иштирокидаги корхоналар учун корпоратив бошқарув Қоидалари” қабул қилинди
“Микрокредитбанк” аксиядорлик-тижорат банки томонидан
“Давлат иштирокидаги корхоналар учун корпоратив бошқарув Қоидалари” тавсияларига риоя этиш мажбурияти қабул қилинганлиги тўғрисида
“Микрокредитбанк” аксиядорлик-тижорат банки аксиядорлар умумий йиғилишининг 2025-йил 27-июндаги 4-сонли қарори билан Банк томонидан 2025-йил 1-июлдан бошлаб Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан 2024-йил 20-майда 179-сон билан тасдиқланган “Давлат иштирокидаги корхоналар учун корпоратив бошқарув Қоидалари”нинг тавсияларига риоя қилиш мажбурияти қабул қилинганлигини ма’лум қилади.

On the acceptance by the Joint-Stock Commercial Bank "Mikrokreditbank" of the obligation to comply with the recommendations of the
"Corporate Governance Rules for Enterprises with State Participation"
Joint-Stock Commercial Bank "Mikrokreditbank" announces that by Resolution No. 4 of the General Meeting of Shareholders dated June 27, 2025, the Bank has undertaken to comply with the recommendations of the "Corporate Governance Rules for Enterprises with State Participation" approved by the State Assets Management Agency on May 20, 2024 No. 179, starting from July 1, 2025.