“Микрокредитбанк” АТБ томонидан “Давлат иштирокидаги корхоналар учун корпоратив бошқарув Қоидалари” қабул қилинди
Янгилаш: 7 июл 2025, 17:01
“Микрокредитбанк” АТБ  томонидан “Давлат иштирокидаги корхоналар учун корпоратив бошқарув Қоидалари” қабул қилинди
“Микрокредитбанк” аксиядорлик-тижорат банки томонидан
“Давлат иштирокидаги корхоналар учун корпоратив бошқарув Қоидалари” тавсияларига риоя этиш мажбурияти қабул қилинганлиги тўғрисида
“Микрокредитбанк” аксиядорлик-тижорат банки аксиядорлар умумий йиғилишининг 2025-йил 27-июндаги 4-сонли қарори билан Банк томонидан 2025-йил 1-июлдан бошлаб Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан 2024-йил 20-майда 179-сон билан тасдиқланган “Давлат иштирокидаги корхоналар учун корпоратив бошқарув Қоидалари”нинг тавсияларига риоя қилиш мажбурияти қабул қилинганлигини ма’лум қилади.

О принятии обязанности соблюдать рекомендации «Правил корпоративного управления для государственных предприятий»
О принятии Акционерным коммерческим банком «Микрокредитбанк» обязательств по соблюдению рекомендаций
«Правил корпоративного управления для предприятий с государственным участием»
Акционерный коммерческий банк «Микрокредитбанк» сообщает, что Решением № 4 Общего собрания акционеров от 27 июня 2025 года Банк принял на себя обязательство соблюдать рекомендации «Правил корпоративного управления для предприятий с государственным участием», утвержденных постановлением Агентства по управлению государственными активами от 20 мая 2024 года № 179, начиная с 1 июля 2025 года.