“Коррупцияга қарши биргаликда курашамиз” мавзусида семинар ўтказилди
Коррупция дунё миқёсида ҳал этилиши лозим бўлган глобал муаммолардан биридир. Ушбу иллат ҳар қандай давлат ва жамиятнинг сиёсий-иқтисодий ривожланишига жиддий путур этказиб, инсон ҳуқуқ ва эркинликларининг поймол бўлишига олиб келади. Шу боис ҳар бир шахс ўзида бунга нисбатан ўзида иммунитет шакллантириши ва муросасиз жавоб беришга қодир бўлиши лозим.
2f0ad7dc-d7a5-4843-9c58-f7e3437ee932.png
Bilamizki, davlatimiz rahbari ko‘plab ma’ruza va chiqishlarida loqaydlik, beparvolik, poraxo‘rlik, korrupsiya, soxtakorlik, mansab vakolatini suiiste’mol qilishga qarshi kurash butun jamiyatning maqsadiga aylanishi kerakligi to‘g‘risida bot-bot ta’kidlab o‘tadilar.
9fc61deb-c34a-4f33-a71f-4dd15658a009.png
Ана шу ғояни банк ходимлари учун ҳам шиорга айлантириш мақсадида, “Микрокредитбанк” АТБ Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудий бошқармаси ва БХО, БХМларда ишловчи ходимлар учун навбатдаҳи ўқув-семинари ташкил этилди.
Ўқув машғулотлари давомида коррупция ҳолатларининг ҳар қандай кўринишларига нисбатан муросасиз муносабатда бўлиш ва унга қарши аёвсиз курашиш борасида маълумотлар берилди.
a977a1b9-86d4-48ed-9468-6b5daad20a9d.png
200 нафардан ортиқ ходимлар иштирок этган ўқув семинари савол-жавоблар ва қизғин мунозарлар тарзида ўтди.
Семинар сўнгида банк ходимлари тестдан ўтказилди ва юқори балл олганлар муносиб рағбатлантирилди.
Шунингдек, куннинг иккинчи ярмида банк ходимлари ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар билан ҳамкорликда давра суҳбати ҳам ташкил этилди.
67bc011d-350e-47e8-87ca-b79322ffa779.png
Очиқ мулоқат тарзида ўтказилган давра суҳбати давомида аҳолининг ҳуқуқий онги ҳамда ҳуқуқий маданиятини юксалтириш, жамиятда коррупцияга нисбатан муросасиз муносабатни шакллантиришда Ўзбекистон Республикаси Қонун ва қонун ости ҳужжатлари билан ишлаш, уларнинг мазмун-моҳияти, замонавий аксилкоррупсион тизимларни жорий этиш тўғрисида ўзаро фикрлар алмашилди.
87929175-5c62-4335-9700-662c960eb2da.png
Шунингдек, тадбир охирида коррупцияга қарши курашиш, мунтазам равишда амалга оширилиши зарур бўлган долзарб вазифалардан бирига айланиши лозимлиги таъкидланди.
29 январ 2026
Брифинг: 2025 йилда амалга оширилган ишлар ва 2026 йилги режалар ҳусусида
Ахборот хизмати раҳбарининг навбатдаги брифинги
МКБАНкнинг Хоразм вилоят ҳудудий бошқармаси Марказий банк томонидан тақдирланди
Ушбу ютуқ ва эътироф жамоамизнинг масъулиятли ҳамда самарали меҳнатининг яққол ифодасидир.
28 январ 2026
Бошқарув раиси О.Бутаев Бухорода тадбиркорлар билан учрашди
Ушрашувда тадбиркорлар ўз фаолиятидаги муаммолар, молиявий эҳтиёжлар ва янги лойиҳалар юзасидан ҳам фикр алмашиш имконига эга бўлишди.

Проведен семинар на тему "Вместе будем бороться с коррупцией"
Коррупция является одной из глобальных проблем, требующих решения в глобальном масштабе. Этот порок серьезно подрывает политическое и экономическое развитие любого государства и общества, приводя к нарушению прав и свобод человека. Поэтому каждый человек должен сформировать у себя иммунитет к этому и быть способным на бескомпромиссный ответ.
2f0ad7dc-d7a5-4843-9c58-f7e3437ee932.png
Как известно, глава нашего государства в своих многочисленных докладах и выступлениях неоднократно подчеркивает, что борьба с равнодушием, халатностью, взяточничеством, коррупцией, мошенничеством и злоупотреблением должностными полномочиями должна стать целью всего общества.
9fc61deb-c34a-4f33-a71f-4dd15658a009.png
В целях превращения этой идеи в лозунг для сотрудников банка, был организован очередной учебный семинар для сотрудников территориального управления АКБ "Микрокредитбанк" в Республике Каракалпакстан и сотрудников, работающих в ЦБУ и ЦБ.
В ходе учебных занятий была предоставлена информация о нетерпимом отношении к любым проявлениям коррупции и беспощадной борьбе с ней.
a977a1b9-86d4-48ed-9468-6b5daad20a9d.png
Учебный семинар, в котором приняли участие более 200 сотрудников, прошел в форме вопросов и ответов и оживленных дискуссий.
В конце семинара сотрудники банка прошли тестирование, и те, кто набрал высокие баллы, были достойно поощрены.
Также во второй половине дня сотрудники банка совместно с правоохранительными органами организовали "круглый стол."
67bc011d-350e-47e8-87ca-b79322ffa779.png
В ходе "круглого стола," прошедшего в формате открытого диалога, состоялся обмен мнениями о повышении правосознания и правовой культуры населения, работе с законами и подзаконными актами Республики Узбекистан в формировании нетерпимого отношения к коррупции в обществе, их сути и содержании, внедрении современных антикоррупционных систем.
87929175-5c62-4335-9700-662c960eb2da.png
Также в завершение мероприятия было отмечено, что борьба с коррупцией должна стать одной из актуальных задач, которые необходимо выполнять на регулярной основе.