Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 9 мартдаги ПҚ-88-сон “Aҳоли томонидан тўловларни амалга оширишда қўшимча қулайликлар яратиш тўғрисида”ги Қарори ижроси юзасидан банкимиз томонидан UZCARD ҳамда HUMO миллий тўлов тизимларининг интеграцияси тўлиқ якунланди.
Эндиликда банкимиз мижозлари ҳамда юртимиз аҳолисида МКБAНК томонидан Республика бўйлаб ўрнатилган 530 дона банкоматларимиз орқали VISA, Mastercard, UnionPay халқаро карталари ҳамда Uzcard ва Humo миллий тўлов тизимидаги банк пластик карталари орқали маблағларини нақдлаштириш имкони мавжуд.
Мижозларимиз ҳамда аҳолимизга қулайлик яратишдан мамнунмиз.
O’zbekcha:
UZCARD va HUMOning integratsiyasi yakunlandi
UZCARD ва HUMOнинг интеграцияси якунланди
The integration of UZCARD and HUMO has been completed
25 март 2026
Тадбиркорлар учун рақамли трансйформация!
МКБAНК UzCard POS терминаллари билан бизнесингизни янги босқичга олиб чиқинг
Тадбиркорлар учун янги авлод терминали — SUNMI PZ-HUMO!
МКБAНК ва ҲУМО ҳамкорлигида тўловларни енди янада тез ва қулай қабул қилинг.
24 март 2026
МКБАНК ходимлари Зомин тоғларида
Тошкент шаҳар касаба уюшмаси қўмитаси билан ҳамкорликда ташкил этилган ушбу 2 кунлик саёҳатда ходимлар табиат қўйнида дам олишди, дор йўлига чиқишди ва сумалак пиширишди.

Внедрение нашим банком национальных платежных систем UZCARD и HUMO в связи с реализацией Постановления Президента Республики Узбекистан от 9 марта 2023 года № ПП-88 «О создании дополнительных удобств для осуществления платежей населением» полностью завершена.
Теперь клиенты нашего банка и резиденты нашей страны имеют возможность обналичить свои средства по международным картам VISA, Mastercard, UnionPay и банковским пластиковым картам национальной платежной системы Uzcard и Humo через 530 банкоматов, установленных МКБАНКом по всей Республике.