Kafillik va kompensatsiya tadbirkor daromadini oshirishga hissa qoʼshmoqda
“Mikrokreditbank” aksiyadorlik-tijorat bankining yuridik mijozlariga Tadbirkorlik faoliyatini qoʼllab-quvvatlash Davlat jamgʼarmasi tomonidan 10 mlrd. soʼmgacha kompensatsiya va 8 mlrd. soʼmgacha boʼlgan kafillik shartnomalari beriladi.
Ushbu jarayon Jamgʼarma tomonidan moliyaviy qoʼllab-quvvatlash uch usul bilan amalga oshiriladi. Kompensatsiya banklarga bank, jamgʼarma va kredit oluvchi oʼrtasida tuzilgan uch tomonlama shartnoma asosida taqdim etiladi.
“Mikrokreditbank” bilan Siz bor yoʼgʼi 3 ish kunida kompensatsiya va/yoki kafillik shartnomasini olish imkoniga egasiz.
Аyni paytgacha Jamgʼarmasi tomonidan “Mikrokreditbank”ning jami 168 ta mijoziga 19,4 mlrd. soʼmlik kompensatsiya va 203 ta mijoziga 8 420,6 mlrd. soʼmlik kreditga 66,71 mlrd. soʼmlik kafillik shartnomalari berilgan.
Tadbirkorlik faoliyatini qoʼllab-quvvatlash Davlat jamgʼarmasi quyidagi nazarda tutuvchi maqsadlarga kompensatsiya va kafillik shartnomalari berilmaydi:
• ilgari olingan kreditlarni yoki istalgan boshqa qarzdorlikni qaytarish;
• alkogolli va tamaki mahsulotlari ishlab chiqarish;
• savdo-vositachilik tashkilotlari va umumiy ovqatlanish korxonalarining aylanma mablagʼlarini shakllantirish;
• savdo obʼektlari va umumiy ovqatlanish obʼektlari qurilishini moliyalashtirish;
• bankdan tashqari kredit tashkilotlari va lizing kompaniyalarining resurs bazasini shakllantirish;
• tavakkalchilikka asoslangan qimor va boshqa oʼyinlarni tashkil etish hamda shu maqsadlar uchun uskunalarni xarid qilish.

Гарантия и компенсация способствуют росту предпринимательского дохода
Юридическим клиентам акционерно-коммерческий банк «Микрокредитбанк» совместно с Государственным фондом поддержки предпринимательства помогает предпринимателям в приобретении компенсации на сумму 10 млрд. суммов и поручительство на сумму 8 млрд. суммов.
Финансирование со стороны Фонда предоставляется тремя способами:
• выделение ресурсов коммерческим банкам для кредитования малого бизнеса;
• предоставление поручительства субъектам малого предпринимательства, выделенным со стороны банковского кредита;
• предоставление частичной компенсация процентам по кредитам выделенных со стороны банков.
Компенсация предоставляется юридическим лицам по трехстороннему соглашению между банком, фондом и заемщиком. Вместе с «Микрокредитбанком» вы можете получить договор компенсации и/или поручительство всего за 3 рабочих дня.
До сегодняшнего дня, со стороны Фонда клиентам АКБ «Микрокредитбанк» было предоставлено договора компенсация 168 заёмщикам на сумму 19,4 млрд. сумм, и 203 заёмщикам было предоставлено поручительство на сумму 66,71 млрд. сумм.
Государственный фонд поддержки предпринимательства не предоставляет компенсационные или поручительские договора в следующих целях:
• погашение ранее полученных кредитов или любых других долгов;
• производство алкогольной и табачной продукции;
• формирование оборотных средств торгово-посреднических организаций и предприятий общественного питания;