Bahorgi aksiya kuzgacha davom etadi
Mikrokreditbank oʼz xonadoniga ega boʼlmoqchi boʼlgan yurtdoshlarimizga ajoyib yangilikni taqdim etadi!
Hozirgi pandemiya sharoitidan kelib chiqib, Bank tomonidan Ipoteka krediti boʼyicha eʼlon qilingan aksiya 1 oktyabrga qadar davom ettiriladi.
Endilikda qulay shartlardagi ipoteka krediti evaziga birlamchi uy-joy bozoridagi koʼp qavatli xonadonlardan biriga ega boʼlishingiz mumkin!
• Kredit muddati — 15 yil.
• Boshlangʼich toʼlov: Qishloq joylarda – 10%; Shahar joylarda – 20%
• Kredit foizi: Qishloq joylarda – 19%; Shahar joylarda – 20%
Ipoteka krediti oluvchilarga quyidagi talablar qoʻyildi:
• ipoteka krediti kredit olish uchun murojaat qilgan kunida 18 yoshga toʻlgan va 50 yoshdan oshmagan Oʻzbekiston Respublikasi fuqarosi;
• ipoteka krediti boʻyicha hisoblangan foizlarni va asosiy qarzni toʻlov jadvaliga muvofiq har oyda qaytarish imkoniyatiga ega boʻlgan doimiy ish joyiga, shaxsiy yordamchi yoki dehqon xoʻjaligidan yoxud yakka tartibdagi tadbirkorlik faoliyatidan doimiy daromadga ega boʻlishi;
• qarz oluvchining barcha kreditlari va mikroqarzlari (jumladan olinadigan ipoteka krediti) boʻyicha oʻrtacha oylik toʻlovlari, yaʼni qarz yuki koʻrsatkichi miqdorining qarz oluvchi va birgalikda qarz oluvchilarning tasdiqlangan oʻrtacha oylik daromadiga nisbati 70 foizdan yuqori boʻlmasligi;
• ipoteka krediti ajratish haqidagi arizani koʻrib chiqish vaqtida kredit tashkilotlaridan avval olgan kreditlari boʻyicha muddati oʻtgan qarzdorligi mavjud boʻlmagan jismoniy shaxslar ipoteka krediti olishlari mumkin.
Ipoteka olish jarayonidagi qarz oluvchi xarajatlari:
• Notarial oldi-sotdi shartnomasi bo'yicha;
• Kvartiraning kadastr xujjatlarini tayyorlash;
• Sug'urta qilish (Sotib olinadigan kvartiraning qiymati uy-joyning hisoblangan qiymatidan oshib ketgan taqdirda, qarz qiymatining qolgan qismi qarz oluvchi tomonidan shakllantirish va to'lanishi lozim)
5 май 2023
“ФИФА–2026” омонати — орзудаги футболни жонли томоша қилинг!
2026 йилда АҚШда бўлиб ўтадиган футбол бўйича Жаҳон чемпионатини стадиондан туриб томоша қилишни хоҳлайсизми? Энди бу орзу янада яқин!
7 март 2022
Navro'z bayrami munosabati bilan RIA Money Transfer kompaniyasi aksiya e'lon qiladi!
RIA tizimi orqali 50% chegirmaga ega bo'lish uchun #NAVRUZ50% promo-kodni Mikrokreditbank kassalarida ko‘rsatish kifoya

Обновление: 7 августа 2022, 00:17
Микрокредитбанк объявляет замечательную новость нашим соотечественникам, желающим приобрести собственную квартиру!
Объявленная банком акция по ипотечным кредитам продлится до осени.
Теперь вы можете воспользоваться выгодными условиями ипотечного кредитования для приобретения квартир в многоэтажных домах на первичном рынке!
Срок — 15 лет.
Первоначальный платеж: В сельской местности — 10%; В городе — 20%.
Процентная ставка: В Ташкенте - 20% годовых; в области - 19 % годовых.
Требования к заемщикам:
• граждане Республики Узбекистан достигшие 18 лет на момент подачи заявки на кредит и не старше 50 лет;
• Наличие постоянного места работы и стабильный доход от личного подсобного или дехканского хозяйства, или от индивидуальной предпринимательской деятельности, достаточный для ежемесячной уплаты начисленных процентов и погашения основного долга по ипотечному кредиту, согласно графику погашения платежей;
• Долговая нагрузка заемщика (соотношение суммы среднемесячных платежей заемщика по всем кредитам, в том числе по ипотечному кредиту, подлежащему к получению), не должна превышать 70%;
• Отсутствие на момент подачи заявки в банк на получение ипотечного кредита просроченной задолженности по кредитам, полученным ранее в кредитных организациях.
Дополнительные преимущества:
• Заемщики могут самостоятельно выбрать подходящую квартиру в построенном доме и заключать договора со строительной организацией;
• Отдельным категориям лиц, в том числе с низким уровнем дохода и нуждающимся в улучшении жилищных условий, выплачиваются субсидии за счет средств Государственного бюджета Республики Узбекистан на компенсацию части первоначального взноса и (или процентов по ипотечному кредиту):
5 мая 2023
Хотите посмотреть Чемпионат мира по футболу 2026 года в США со стадиона? Теперь эта мечта еще ближе!