Ўзбекистон Республикаси Конституциясига киритилаётган ўзгартиришлар муҳокама қилинди
Микрокредитбанкда Конституцияга киритилаётган ўзгаришлар муҳокамасига бағишланган тадбир бўлиб ўтди.
Унда Микрокредитбанк раҳбарияти, ходимлари ҳамда “ZOOM” платформаси орқали ҳудудий бош бошқармалар иштирок етишди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси Гулнора Маруфова Конституцияга киритилаётган ўзгартиришлар юзасидан маъруза қилди. Учрашувда Конституцияга киритилаётган ўзгартиришлар “Инсон – жамият – давлат” принципига асосланганлиги, миллий конституциявий ўзликни акс эттириши ва амалдаги Конституциянинг барча бўлимларига туб ўзгартиришлар киритишни назарда тутиши борасида фикрлар билдирилди.
Муҳокамалар жараёнида Микрокредитбанк ходимлари ҳам Конституцияга киритилаётган ўзгаришлар бўйича ўз фикр ва таклифларини билдирдилар.

В Микрокредитбанке состоялось мероприятие, посвященное обсуждению поправок в Конституцию. В нем приняли участие руководство и сотрудники Микрокредитбанка, а также через платформу «ZOOM» участвовали и региональные главные управления банка.
На мероприятии с темой поправок в Конституцию выступила Гульнора Маруфова, член Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
В ходе встречи было отмечено, что поправки в Конституцию основаны на принципе «Человек – Общество – Государство», они отражают национальное конституционное своеобразие и предусматривают коренные изменения во всех разделах действующей Конституции.
В ходе обсуждений сотрудники Микрокредитбанка также высказали свои мнения и предложения по внесению изменений в Конституцию.