Андижонлик тадбиркор ва аҳоли билан учрашув ўтказилди
Юртимизда тадбиркорликни ривожлантириш, аҳоли даромадларини ошириш ва уларни тадбиркорликка кенг жалб қилиш борасида тизимли ишлар амалга оширилмоқда.
Куни кеча Андижон вилояти Пахтаобод туманидаги 2-сон Касб-ҳунар мактабида “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси ўринбосари Икром Джуманиёзов ва бошқа масъуллар иштирокида тадбиркорлар ва тадбиркорлик қилиш истагида бўлган фуқаролар билан учрашув ўтказилди.
Унда тадбиркорлик билан шуғулланиш истагидаги бир неча фуқароларнинг мурожаатлари тингланиб, масъулларга ушбу фуқароларга кредит ажратиш бўйича топшириқлар берилди.
2 (22).png
Шунингдек, учрашувда кредит олиш ва махсус дастурлардан фойдаланиш имкониятлари ҳақида ҳам маълумотлар тақдим етилди.
Frame 2085660778.png
Бундай очиқ мулоқотлар банк томонидан тадбиркорлар билан мунтазам мулоқот қилиш, уларнинг таклифларини ўрганиш ва амалий кўмак кўрсатиш борасидаги ишларнинг бир қисми сифатида давом етади.

In our country, systematic work is being carried out to develop entrepreneurship, increase the income of the population and involve them in entrepreneurship.
Yesterday, a meeting was held with entrepreneurs and citizens who want to do business with the participation of the Deputy Chairman of the Management Board of "Mikrokreditbank" ADB Ikrom Djumaniyozov and other officials at Vocational School No. 2 in Pakhtaabad district of Andijan region.
In it, the appeals of several citizens wishing to engage in entrepreneurship were heard, and the officials were given tasks to allocate loans to these citizens.
The meeting also provided information on the possibilities of obtaining a loan and using special programs.
Such open dialogues will continue as part of the bank's regular communication with entrepreneurs, studying their proposals and providing practical assistance.