Андижонлик тадбиркор ва аҳоли билан учрашув ўтказилди
Юртимизда тадбиркорликни ривожлантириш, аҳоли даромадларини ошириш ва уларни тадбиркорликка кенг жалб қилиш борасида тизимли ишлар амалга оширилмоқда.
Куни кеча Андижон вилояти Пахтаобод туманидаги 2-сон Касб-ҳунар мактабида “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси ўринбосари Икром Джуманиёзов ва бошқа масъуллар иштирокида тадбиркорлар ва тадбиркорлик қилиш истагида бўлган фуқаролар билан учрашув ўтказилди.
Унда тадбиркорлик билан шуғулланиш истагидаги бир неча фуқароларнинг мурожаатлари тингланиб, масъулларга ушбу фуқароларга кредит ажратиш бўйича топшириқлар берилди.
2 (22).png
Шунингдек, учрашувда кредит олиш ва махсус дастурлардан фойдаланиш имкониятлари ҳақида ҳам маълумотлар тақдим етилди.
Frame 2085660778.png
Бундай очиқ мулоқотлар банк томонидан тадбиркорлар билан мунтазам мулоқот қилиш, уларнинг таклифларини ўрганиш ва амалий кўмак кўрсатиш борасидаги ишларнинг бир қисми сифатида давом етади.

Состоялась встреча с предпринимателями и жителями Андижана
В нашей стране проводится системная работа по развитию предпринимательства, увеличению доходов населения и вовлечению его в предпринимательство.
Вчера в профессиональном училище №2 Пахтаабадского района Андижанской области прошла встреча с предпринимателями и гражданами, желающими заниматься бизнесом, с участием заместителя председателя правления «Микрокредитбанка» АБР Икрома Джуманиезова и других должностных лиц.
В нем были заслушаны обращения нескольких граждан, желающих заняться предпринимательством, и перед чиновниками были поставлены задачи по выделению кредитов этим гражданам.
2 (22).png
На встрече также была представлена ​​информация о возможностях получения кредита и использования специальных программ.