Жорий йилминг 17-феврал куни “Қалқон ортида” телеграм канали орқали аноним тарзда “Микрокредитбанк” АТБ Андижон вилоят ҳудудий бошқармасидан кредит ололмаётган фуқаронинг эътирози эълон қилинди. Банк мутахассислари томонидан мурожаат қилган фуқаронинг қўшимча маълумотлари (исми, фамилияси, уй манзили ёки телефон рақамлари) кўрсатилмаганлиги сабабли ўрганиб чиқишнинг имкони бўлмади.
Шуни таъкидлаймизки, Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПҚ-39 сонли қарорига мувофиқ, оилавий тадбиркорликни ривожлантириш дастурлари доирасида ҳоким ёрдамчилари тавсияси асосида фуқароларимизга имтиёзли кредитлар ажратиб келинмоқда. Бу борада банкда ресурс тақчиллиги ёки бошқа йўналишда муаммо мавжид эмаслигини маълум қиламиз.
Ҳурматли фуқаролар, банкимиз мижозлари, агар банк иши ва фаолиятига оид саволларингиз бўлса, биз билан қуйидаги рақамлар қисқа 1285 ёки 71 202 99 99 ишонч рақамларимиз орқали боғланишингиз мумкин

Не удалось изучить анонимный запрос
17 февраля текущего года жалоба гражданина, который не смог получить кредит в Андижанском региональном отделении АТБ Микрокредитбанка, была озвучена анонимно через телеграм-канал «За щитом». Специалисты банка не предоставили дополнительную информацию (имя, фамилия, домашний адрес или номера телефонов) обратившегося гражданина, поэтому провести расследование не удалось.
Отмечаем, что в соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан № PQ-39 льготные кредиты выделяются нашим гражданам в рамках программ развития семейного бизнеса на основании рекомендаций помощников акима. В связи с этим сообщаем, что недостатка ресурсов или каких-либо других проблем в банке нет.
Уважаемые граждане, клиенты нашего банка, если у вас возникли вопросы по работе и деятельности банка, вы можете связаться с нами по коротким номерам 1285 или телефонам горячей линии 71 202 99 99.