Жорий йилминг 17-феврал куни “Қалқон ортида” телеграм канали орқали аноним тарзда “Микрокредитбанк” АТБ Андижон вилоят ҳудудий бошқармасидан кредит ололмаётган фуқаронинг эътирози эълон қилинди. Банк мутахассислари томонидан мурожаат қилган фуқаронинг қўшимча маълумотлари (исми, фамилияси, уй манзили ёки телефон рақамлари) кўрсатилмаганлиги сабабли ўрганиб чиқишнинг имкони бўлмади.
Шуни таъкидлаймизки, Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПҚ-39 сонли қарорига мувофиқ, оилавий тадбиркорликни ривожлантириш дастурлари доирасида ҳоким ёрдамчилари тавсияси асосида фуқароларимизга имтиёзли кредитлар ажратиб келинмоқда. Бу борада банкда ресурс тақчиллиги ёки бошқа йўналишда муаммо мавжид эмаслигини маълум қиламиз.
Ҳурматли фуқаролар, банкимиз мижозлари, агар банк иши ва фаолиятига оид саволларингиз бўлса, биз билан қуйидаги рақамлар қисқа 1285 ёки 71 202 99 99 ишонч рақамларимиз орқали боғланишингиз мумкин

It was not possible to study the anonymous request
On February 17 of this year, the complaint of a citizen who could not get a loan from the Andijan regional office of ATB Mikrokreditbank was announced anonymously through the "Behind the Shield" telegram channel. Bank specialists did not provide additional information (name, surname, home address or phone numbers) of the citizen who applied, so it was not possible to investigate.
We note that in accordance with the decision of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-39, preferential loans are allocated to our citizens within the framework of family business development programs based on the recommendation of assistant governors. In this regard, we inform that there is no shortage of resources or any other problem in the bank.
Dear citizens, customers of our bank, if you have any questions about the bank's work and activities, you can contact us through the following short numbers 1285 or our hotline numbers 71 202 99 99