Навоий вилояти, Қизилтепа туманидаги Ғойибон маҳалласида кичик бизнесни ривожлантиришга қаратилган яна бир муваффақиятли лойиҳа амалиётга татбиқ этилди.
Бугун “АСЛИДДИН АСЛ ЭШИКЛАРИ” корхонаси томонидан эшик ва ромлар ишлаб чиқариш йўлга қўйилди. Натижада янги иш ўринлари яратилди ва маҳаллий ишлаб чиқариш имкониятлари кенгайди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Кичик бизнесни ривожлантиришни молиявий ва институтсионал қўллаб-қувватлаш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори асосида, Микрокредитбанк томонидан лойиҳага 100 миллион сўм кредит маблағи ажратилди. Ушбу маблағ эвазига эшик ва ромлар ишлаб чиқариш учун замонавий ускуналар харид қилинди ҳамда ишлаб чиқариш жараёни тўлиқ йўлга қўйилди.
Йиллик пул айланмаси 600 миллион сўмга яқин бўлган бу корхона нафақат аҳолига сифатли маҳсулотлар етказиб бермоқда, балки мазкур лойиҳа ёрдамида кичик бизнес эгалари ўз ишини кенгайтириб, маҳаллий иқтисодиётга ҳисса қўшмоқда.
Бу каби имкониятлардан хурсанд бўлган тадбиркор Зарифа Нарзиева жаҳон тажрибаси асосида фаолиятини янада кенгайтиришни мақсад қилган.
“АСЛИДДИН АСЛ ЭШИКЛАРИ” мисолидаги бу каби ташаббуслар тадбиркорлик ривожининг янги босқичини англатади.

ДВЕРИ ИСТИНЫ АСЛИДДИНА - от малого бизнеса к большому предпринимательству
В махалле "Гойибон" Кызылтепинского района Навоийской области реализован еще один успешный проект, направленный на развитие малого бизнеса.
Сегодня предприятие "ASLIDDIN ASL ESHIKLARI" запустило производство дверей и рам. В результате были созданы новые рабочие места и расширились возможности местного производства.
На основании постановления Президента Республики Узбекистан "О мерах по финансовой и институциональной поддержке развития малого бизнеса" Микрокредитбанком выделены кредитные средства в размере 100 миллионов сумов. На эти средства было закуплено современное оборудование для производства дверей и рам, а также полностью налажен производственный процесс.
Предприятие с годовым оборотом около 600 миллионов сумов не только поставляет качественную продукцию населению, но и с помощью этого проекта владельцы малого бизнеса расширяют свой бизнес и вносят вклад в местную экономику.
Радуясь таким возможностям, предпринимательница Зарифа Нарзиева намерена расширить свою деятельность на основе мирового опыта.
Подобные инициативы на примере "АСЛИДДИН АСЛ ЭШИКЛАРИ" представляют собой новый этап развития предпринимательства.