Навоий вилояти, Қизилтепа туманидаги Ғойибон маҳалласида кичик бизнесни ривожлантиришга қаратилган яна бир муваффақиятли лойиҳа амалиётга татбиқ этилди.
Бугун “АСЛИДДИН АСЛ ЭШИКЛАРИ” корхонаси томонидан эшик ва ромлар ишлаб чиқариш йўлга қўйилди. Натижада янги иш ўринлари яратилди ва маҳаллий ишлаб чиқариш имкониятлари кенгайди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Кичик бизнесни ривожлантиришни молиявий ва институтсионал қўллаб-қувватлаш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори асосида, Микрокредитбанк томонидан лойиҳага 100 миллион сўм кредит маблағи ажратилди. Ушбу маблағ эвазига эшик ва ромлар ишлаб чиқариш учун замонавий ускуналар харид қилинди ҳамда ишлаб чиқариш жараёни тўлиқ йўлга қўйилди.
Йиллик пул айланмаси 600 миллион сўмга яқин бўлган бу корхона нафақат аҳолига сифатли маҳсулотлар етказиб бермоқда, балки мазкур лойиҳа ёрдамида кичик бизнес эгалари ўз ишини кенгайтириб, маҳаллий иқтисодиётга ҳисса қўшмоқда.
Бу каби имкониятлардан хурсанд бўлган тадбиркор Зарифа Нарзиева жаҳон тажрибаси асосида фаолиятини янада кенгайтиришни мақсад қилган.
“АСЛИДДИН АСЛ ЭШИКЛАРИ” мисолидаги бу каби ташаббуслар тадбиркорлик ривожининг янги босқичини англатади.

ASLIDDIN ASL ESHIKLARI - from small business to big business
Another successful project aimed at developing small business has been implemented in the "Goyibon" mahalla of the Kyzyltepa district of the Navoi region.
Today, the "ASLIDDIN ASL ESHIKLARI" enterprise launched the production of doors and frames. As a result, new jobs were created, and local production opportunities expanded.
Based on the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On Measures of Financial and Institutional Support for the Development of Small Business," Microcreditbank has allocated 100 million soums in loan funds for the project. With these funds, modern equipment for the production of doors and frames was purchased, and the production process was fully established.
This enterprise, with an annual turnover of about 600 million soums, not only delivers high-quality products to the population, but also expands its activities and contributes to the local economy.
Entrepreneur Zarifa Narziyeva, pleased with such opportunities, intends to further expand her activities based on world experience.
Such initiatives, exemplified by the "ORTICAL DOORS OF ASLIDDIN," represent a new stage in the development of entrepreneurship.