Банкда ҳисоб рақам очишда муаммо йўқ
Жорий йилнинг 5-июн куни Фаcебоокдаги “Олтин водий” номли саҳифада банкнинг Олтиариқ банк хизматлари марказига мижоз ҳисоб рақам очиш мақсадида борганида ходимлар унга қўпол муомала қилингани юзасидан ижтимоий тармоқда пост э’лон қилинди.
Ҳолат шу куни тегишли ма’суллар томонидан ўрганилди.
Ушбу мурожаатда мижоз ёки унга қўпол муомалада бўлган ходим ҳақида аниқ ма’лумотлар кўрсатилмаганлиги сабаб, ҳолатни тўлиқ ўрганишнинг имкони бўлмади.
Шу ўринда Олтиариқ БХМда мижозлар учун ҳисоб рақам очишда ҳеч қандай муаммо йўқлигини, фақатгина белгиланган ҳужжатларни банкка тақдим этиш талаб этилишини ма’лум қиламиз.
Ўз навбатида, фуқародан унга қўпол муомалада бўлган ходим ҳақида банкнинг ишонч телефонига ёки банкка ёзма мурожаат қилишини сўраб қоламиз.
27 июл 2026
“Золотая Корона” орқали пул ўтказмалари вақтинча тўхтатилди
25 июлдан бошлаб пул ўтказмаларини юбориш ва қабул қилиш хизматлари вақтинча тўхтатилади.
24 июл 2026
25 ва 26 июль (шанба ва якшанба) кунлари айрим навбатчи банк офислари ва хизмат кўрсатиш марказлари ишлайди.

Открытие банковского счета не представляет никаких проблем.
5 июня текущего года на странице Facebook «Олтин водий» был опубликован пост о грубом обращении сотрудников с клиентом, когда он обратился в центр банковского обслуживания «Олтиарик» банка для открытия счета.
Ситуация была расследована соответствующими органами в тот же день.
Поскольку в данном обращении не было предоставлено конкретной информации о клиенте или сотруднике, который грубо с ним обращался, полностью расследовать ситуацию не удалось.
В этой связи сообщаем, что проблем с открытием счета для клиентов в Oltiariq BXM не возникает, требуется лишь предоставить в банк указанные документы.
В свою очередь, просим гражданина обратиться на горячую линию банка или в банк с письменным заявлением о сотруднике, который грубо с ним обращался.