“Бизнесга биринчи қадам” лойиҳаси доирасида 6 мингдан ортиқ фуқарога 40 млрд сўм кредит ажратилди
Маълумки, банк томонидан аҳолини бизнесга жалб этиш, ўзини-ўзи банд қилган аҳоли учун, жумладан, “Бизнесга биринчи қадам” лойиҳаси доирасида бир қатор ишлар олиб борилмоқда.
Жумладан, банкимизда ўзини-ўзи банд қилган ва ўз бизнесини бошламоқчи бўлган расмий даромадга эга бўлмаган жисмоний шахсларга “Бизнесга биринчи қадам” микроқарз маҳсулоти жорий қилинган бўлиб, жорий йилнинг 10 декабрь ҳолатига мазкур микроқарз маҳсулоти доирасида жами 6 011 нафар фуқарога 39,8 млрд. сўм миқдорида кредит ажратилган.
Унутманг, “Бизнесга биринчи қадам” микроқарзи ижтимоий солиқ тўлаб, ўзини ўзи банд қилган жисмоний шахсларга муайян мақсадлар учун берилади.
Мазкур микроқарзни расмий даромадга эга бўлмаган жисмоний шахслар ҳам олиши мумкин!
Ўзини-ўзи банд қилган расмий даромадга эга бўлмаган жисмоний шахсларга ажратилаётган микроқарзларга доир маълумотлар банк расмий сайти ҳамда ижтимоий тармоқлардаги саҳифаларида мунтазам ёритиб борилмоқда.

В рамках проекта "Первый шаг в бизнес" более 6 тысячам граждан выделены кредиты в размере 40 млрд сумов
Обновление: 4 января 2025, 17:40
Как известно, банком проводится ряд работ по привлечению населения к бизнесу, для самозанятого населения, в том числе в рамках проекта "Первый шаг к бизнесу."
В частности, в нашем банке внедрен продукт микрозайма "Первый шаг в бизнес" для самозанятых и не имеющих официального дохода физических лиц, желающих начать свой бизнес, и по состоянию на 10 декабря текущего года в рамках данного продукта микрозайма в общей сложности 6 011 гражданам выделены кредиты в размере 39,8 млрд. сумов.
Не забывайте, микрозайм "Первый шаг в бизнес" предоставляется для определенных целей самозанятым физическим лицам, уплачивающим социальный налог.
Данный микрозаем могут получить и физические лица, не имеющие официального дохода!
Информация о микрозаймах, выделяемых самозанятым физическим лицам, не имеющим официального дохода, регулярно публикуется на официальном сайте банка и страницах в социальных сетях.