Бухорода касб ва тилга ўқитиш маркази ташкил этилди
Президентимизнинг 2024-йил 4-октабрдаги “Камбағалликни қисқартириш ва бандлик соҳасида давлат сиёсатини такомиллаштиришда самарадорликни ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори ижросини таʼминлаш мақсадида “Микрокредитбанк” АТБ томонидан Германиянинг “Интернатионал Пеопле” халқаро ташкилоти билан ҳамкорликда муҳим лойиҳа амалга оширилди.
Унга кўра, Бухоро шаҳрида Германияда ишлаш истагида бўлган фуқароларни касб ва тилга ўқитиш маркази ташкил этилди.
foto 8.png
Марказнинг очилиш маросимида Германия компанияси раҳбарлари ҳамда “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси ўринбосари Шаҳло Ибрагимова иштирок этди.
foto 10.png
Марказда ишсиз ва камбағал оилалар фарзандлари халқаро стандартлар асосида тайёрланиб, хорижда тан олинадиган сертификатлар орқали ишга йўлланади.
Микрокредитбанк томонидан ушбу йўналишда қатор имкониятлар тақдим этилмоқда:
• ўқиш, виза, авиачипта ва яшаш харажатлари учун имтиёзли кредитлар;
• халқаро банк карталари (Виса, Мастерcард, УнионПай);
• пул ўтказмалари учун қулай молиявий хизматлар;
• замонавий ўқув ускуналарини харид қилиш учун кредитлар;
• ўқув семинарлари ва маслаҳат хизматлари.
foto 2.png
Лойиҳа доирасида 544 та маҳалланинг маҳалла банкири ва ёрдамчи агентлари орқали фуқаролар сараланиб, ўқишга жалб этилади. Таʼлимни муваффақиятли якунлаганларга ойлик маоши 2500 доллардан бошланувчи иш ўринлари таклиф этилади.
Шу куни “Микрокредитбанк” АТБ ҳамда Миграция агентлиги Бухоро ҳудудий филиали билан ҳамкорликда Германиянинг йирик рекруит компанияси ҳисобланган “Интернатионал Пеопле ГмБҲ анд Cо ГК” билан уч томонлама ҳамкорлик меморандуми ҳам имзоланди.
foto 11.png
Микрокредитбанк томонидан амалга оширилаётган ушбу лойиҳа нафақат ишсизликни камайтириш, балки аҳолини халқаро меҳнат бозорига тайёрлаш орқали мамлакат иқтисодиётига ҳам ҳисса қўшади.

В Бухаре создан центр профессиональной и языковой подготовки
В целях обеспечения исполнения Постановления Президента Республики Узбекистан «О мерах по повышению эффективности государственной политики в области сокращения бедности и обеспечения занятости населения» от 4 октября 2024 года АКБ «Микрокредитбанк» совместно с германской международной организацией «International People» реализовал важный проект.
В рамках проекта в городе Бухара создан Центр профессиональной и языковой подготовки для граждан, желающих работать в Германии.
foto 8.png
В церемонии открытия центра приняли участие руководители немецкой компании и заместитель председателя правления АКБ «Микрокредитбанк» Шахло Ибрагимова.
foto 10.png
Центр обучает безработных и детей из малообеспеченных семей по международным стандартам и направляет их на работу с сертификатами, признанными за рубежом.
Микрокредитный Банк предлагает ряд возможностей в этой сфере:
• льготные кредиты на обучение, визу, авиабилеты и проживание;
• международные банковские карты (Visa, Mastercard, UnionPay);
• удобные финансовые услуги для денежных переводов;
• кредиты на приобретение современного учебного оборудования;
• обучающие семинары и консультационные услуги.
foto 2.png
В рамках проекта будет осуществляться отбор и набор граждан на обучение через махаллинских банкиров и помощников агентов 544 махаллей. Успешно прошедшим обучение будут предложены рабочие места с ежемесячной заработной платой от 2500 долларов США.
В тот же день был подписан трёхсторонний меморандум о сотрудничестве с крупной немецкой рекрутинговой компанией International People GmBH and Co GK совместно с АКБ «Микрокредитбанк» и Бухарским областным отделением Агентства по миграции.
foto 11.png
Данный проект, реализуемый Микрокредитбанком, не только позволит сократить уровень безработицы, но и внесет вклад в экономику страны, подготовив население к международному рынку труда.