Бухородаги асаларичилар кўчасидан репортаж
Қоракўл тумани Жиғачи маҳалласида Асаларичилар кўчаси бўлиб, бу ном кўчага янги берилган. Қизиғи, бу ердаги маҳалла аҳли “Ҳасанобод шифо бол” фермер хўжалиги раҳбари Ғайрат Искандаров бошчилигида асаларилар оиласини парваришламоқда.
4 (194).png
Кооперация асосидаги мазкур лойиҳада маҳалладаги аҳоли хонадонларига асалари уялари тарқатилиб, асал етиштирган оилаларнинг маҳсулотлари фермер хўжалиги томонидан сотиб олиниб, қадоқланади ва ички бозорга чиқарилади.
3 (222).png
Фермер хўжалик раҳбари Ғайрат Искандаров ушбу лойиҳани 2024 йилда Микрокредитбанкнинг 680 миллион сўмлик кредити ёрдамида бошлаган.
8 (118).png
“Ота-бобом асаларичилик билан шуғулланган, мен ҳам бу касбни давом эттириб, маҳалламизга фойдам тегаётганидан хурсандман”, дейди Ғайрат Искандаров.
6 (162).png
Жорий йилда банк томонидан яна 300 миллион сўмлик кредит ажратилиб, лойиҳа доирасида 20 та кам таъминланган оилага асаларилар уялари тарқатилди. Фермернинг айтишича, умумий ҳисобда 100 та оилани қамраб олиш кўзда тутилган.
2 (225).png
7 (128).png
“Маҳалламизга асаларичилар номи берилгани ва биз каби оилаларни даромадли қилаётган Ғайратжонга, банк ходимларига раҳмат, дейди қувонч билан асалари парваришлаётган маҳалла аҳли.

Репортаж с улицы пчеловодов в Бухаре
В махалле Жигачи Каракульского района есть улица Пчеловоды, название которой было дано недавно. Интересно, что жители махалли ухаживают за пчелиной семьей под руководством руководителя фермерского хозяйства "Хасанобод шифо бол" Гайрата Искандарова.
4 (194).png
В рамках этого проекта, основанного на кооперации, пчелиные ульи будут распределены по домам жителей махалли, а продукция семей, выращивающих мед, будет приобретена фермерским хозяйством, упакована и поставлена на внутренний рынок.
3 (222).png
Руководитель фермерского хозяйства Гайрат Искандаров начал этот проект в 2024 году с помощью кредита Микрокредитбанка в размере 680 миллионов сумов.
8 (118).png
"Мои предки занимались пчеловодством, и я рад, что продолжаю эту профессию и приношу пользу нашей махалле," - говорит Гайрат Искандаров.
6 (162).png
В этом году банк выделил еще 300 миллионов сумов кредита, и в рамках проекта 20 малообеспеченным семьям были розданы ульи. По словам фермера, в общей сложности планируется охватить 100 семей.
2 (225).png
7 (128).png
"Спасибо Гайратжону и сотрудникам банка за то, что назвали нашу махаллю в честь пчеловодов и делают такие семьи, как мы, прибыльными," - с радостью говорят жители махалли, ухаживающие за пчелами.
МКБАНК продолжит поддерживать перспективные инициативы.
17 декабря 2025
16 декабря 2025
МКБАНК на Республиканской межотраслевой промышленной ярмарке!
Наш банк участвует в Республиканской межотраслевой промышленной ярмарке, проводимой в "Узэкспоцентре," с удобными и эффективными кредитными решениями.