Бухоро шаҳридаги "Саҳид Зарафшон" меҳмонхонасида "Микрокредитбанк" АТБ ташаббуси билан "Раҳбар ва ёшлар учрашуви" бўлиб ўтди.
Бу галги мулоқотнинг ўзига хослиги шундаки, унда нафақат мурожаат ва муаммолар эшитилди, балки ёшлар томонидан келажакка йўналтирилган инновацион ғоялар, стартаплар, тадбиркорлик ташаббуслари, илмий ёндашувлар асосидаги таклифлари билан бойитилди.
Тадбирда тўрт муҳим йўналиш бўйича раҳбарлар иштирок этди:
"Микрокредитбанк" АТБ Бошқарув раиси ўринбосари Шахло Ибрагимова,
Бухоро вилоят ҳокими ўринбосари — Оила ва хотин-қизлар масалалари бошқармаси раҳбари Ҳафиза Артикова,
Бухоро вилояти Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси бошлиғи Жамол Носиров,
Вилоят Ёшлар ишлари бошқармаси бошлиғи Шавкат Раҳмонов.
Раҳбарлар вилоятнинг турли ҳудудларидан ташриф буюрган 300 нафардан ортиқ фаол ёшлар билан очиқ мулоқот ўтказишди.
Учрашув жараёнида ёшлар томонидан 20 дан зиёд янги таклиф ва бизнес лойиҳалалар илгари сурилди. Айниқса, бухоролик фаол қизлар томонидан тақдим этилган иннновацион бизнес лойиҳаларнинг илмий ҳамда амалий жиҳатдан аниқ ва пухта ишлаб чиқилганлигини эʼтироф этиш мумкин. Мазкур лойиҳаларни қўллаб-қувватлаш орқали мамлакатимизда ёш тадбиркор қизларимиз сафини кенгайтириш ва бу орқали янги иш ўринлари яратишга эришилади.
Таʼкидлаш жоизки, учрашувда "Микрокредитбанк" АТБ томонидан ёшлар, хусусан, хотин-қизлар тадбиркорлигини қўллаб-қувватлаш, кредит дастурлари, молиявий саводхонлик ва стартапларни молиялаштириш масалалари бўйича атрофлича маʼлумотлар берилди.
Шахло Ибрагимова ўз чиқишида банк томонидан ёшларга, хусусан, хотин-қизлар тадбиркорлигини қўллаб-қувватлаш бўйича яратилаётган имкониятлар ва амалий ёрдамлар ҳақида тўлиқ маʼлумот бериб, тадбиркорликни бошлашдаги муҳим жиҳатлар юзасидан тавсиялари билан ўртоқлашди.

A meeting was held with young people from Bukhara
A "Meeting of Leaders and Youth" was held at the "Sahid Zarafshon" hotel in Bukhara, at the initiative of "Mikrokreditbank" JSCB.
3 (68).png
The uniqueness of this dialogue is that it not only heard appeals and problems, but was also enriched by young people's proposals based on innovative ideas, startups, entrepreneurial initiatives, and scientific approaches aimed at the future.
7 (40).png
The event was attended by leaders from four important areas:
Shakhlo Ibragimova, Deputy Chairman of the Board of JSCB "Mikrokreditbank",
Hafiza Artikova, Deputy Khokim of Bukhara Region - Head of the Department for Family and Women's Affairs,
Jamol Nosirov, Head of the Bukhara Region Department of Ecology, Environmental Protection and Climate Change,
Shavkat Rahmonov, Head of the Regional Department of Youth Affairs.
2 (68).png
The leaders held an open dialogue with more than 300 active young people who visited from different parts of the region.
10 (20).png
During the meeting, more than 20 new proposals and business projects were put forward by young people. It can be especially recognized that the innovative business projects presented by active girls from Bukhara are scientifically and practically clear and well-developed. By supporting these projects, we will expand the ranks of young female entrepreneurs in our country and thereby create new jobs.
6 (52).png
It is worth noting that at the meeting, Mikrokreditbank JSCB provided detailed information on issues such as supporting youth, especially women's entrepreneurship, credit programs, financial literacy, and financing startups.
1 (68).png
In her speech, Shakhlo Ibragimova provided comprehensive information about the opportunities and practical assistance created by the bank to support young people, especially women's entrepreneurship, and shared her recommendations on important aspects of starting a business.