Бухоро шаҳридаги "Саҳид Зарафшон" меҳмонхонасида "Микрокредитбанк" АТБ ташаббуси билан "Раҳбар ва ёшлар учрашуви" бўлиб ўтди.
Бу галги мулоқотнинг ўзига хослиги шундаки, унда нафақат мурожаат ва муаммолар эшитилди, балки ёшлар томонидан келажакка йўналтирилган инновацион ғоялар, стартаплар, тадбиркорлик ташаббуслари, илмий ёндашувлар асосидаги таклифлари билан бойитилди.
Тадбирда тўрт муҳим йўналиш бўйича раҳбарлар иштирок этди:
"Микрокредитбанк" АТБ Бошқарув раиси ўринбосари Шахло Ибрагимова,
Бухоро вилоят ҳокими ўринбосари — Оила ва хотин-қизлар масалалари бошқармаси раҳбари Ҳафиза Артикова,
Бухоро вилояти Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси бошлиғи Жамол Носиров,
Вилоят Ёшлар ишлари бошқармаси бошлиғи Шавкат Раҳмонов.
Раҳбарлар вилоятнинг турли ҳудудларидан ташриф буюрган 300 нафардан ортиқ фаол ёшлар билан очиқ мулоқот ўтказишди.
Учрашув жараёнида ёшлар томонидан 20 дан зиёд янги таклиф ва бизнес лойиҳалалар илгари сурилди. Айниқса, бухоролик фаол қизлар томонидан тақдим этилган иннновацион бизнес лойиҳаларнинг илмий ҳамда амалий жиҳатдан аниқ ва пухта ишлаб чиқилганлигини эʼтироф этиш мумкин. Мазкур лойиҳаларни қўллаб-қувватлаш орқали мамлакатимизда ёш тадбиркор қизларимиз сафини кенгайтириш ва бу орқали янги иш ўринлари яратишга эришилади.
Таʼкидлаш жоизки, учрашувда "Микрокредитбанк" АТБ томонидан ёшлар, хусусан, хотин-қизлар тадбиркорлигини қўллаб-қувватлаш, кредит дастурлари, молиявий саводхонлик ва стартапларни молиялаштириш масалалари бўйича атрофлича маʼлумотлар берилди.
Шахло Ибрагимова ўз чиқишида банк томонидан ёшларга, хусусан, хотин-қизлар тадбиркорлигини қўллаб-қувватлаш бўйича яратилаётган имкониятлар ва амалий ёрдамлар ҳақида тўлиқ маʼлумот бериб, тадбиркорликни бошлашдаги муҳим жиҳатлар юзасидан тавсиялари билан ўртоқлашди.

По инициативе АКБ «Микрокредитбанк» в гостинице «Сахид Зарафшон» в Бухаре прошла «Встреча лидеров и молодежи».
3 (68).png
Уникальность этого диалога в том, что он не только выслушал обращения и проблемы, но и обогатился предложениями молодежи, основанными на инновационных идеях, стартапах, предпринимательских инициативах и научных подходах, нацеленных на будущее.
7 (40).png
В мероприятии приняли участие лидеры из четырех ключевых областей:
Шахло Ибрагимова, заместитель председателя правления АКБ «Микрокредитбанк»,
Заместитель хокима Бухарской области - начальник управления по делам семьи и женщин Хафиза Артыкова,
Джамол Носиров, начальник Бухарского областного управления экологии, охраны окружающей среды и изменения климата,
Начальник областного управления по делам молодежи Шавкат Рахмонов.
2 (68).png
Лидеры провели открытый диалог с более чем 300 активными молодыми людьми, приехавшими из разных уголков региона.
10 (20).png
В ходе встречи молодыми людьми было выдвинуто более 20 новых предложений и бизнес-проектов. В частности, можно признать, что инновационные бизнес-проекты, представленные активными девушками из Бухары, научно и практически понятны и хорошо проработаны. Поддерживая эти проекты, мы расширим ряды молодых женщин-предпринимателей в нашей стране и тем самым создадим новые рабочие места.
6 (52).png
Стоит отметить, что на встрече АКБ «Микрокредитбанк» предоставил подробную информацию по таким вопросам, как поддержка молодежного, особенно женского предпринимательства, кредитные программы, финансовая грамотность, финансирование стартапов.
1 (68).png
В своем выступлении Шахло Ибрагимова предоставила исчерпывающую информацию о возможностях и практической помощи, созданных банком для поддержки молодого, особенно женского предпринимательства, а также поделилась рекомендациями по важным аспектам открытия своего дела.