Янгилаш: 15 июн 2026, 17:12
“Микрокредитбанк” АТБда мижозларга кўрсатилаётган хизматлар сифатини янада ошириш ҳамда кредит ажратиш жараёнларининг самарадорлигини кучайтириш мақсадида CRM ELMA кредит конвеери тизимини комплекс аудитдан ўтказиш режалаштирилмоқда.
Банк томонидан мижозларга тезкор ва сифатли хизмат кўрсатишни таъминлаш мақсадида “Tune Consulting” МЧЖ билан ҳамкорликда CRM ELMA кредит конвеери тизими жорий этилган бўлиб, айни пайтда ушбу платформа орқали мижозларга хизмат кўрсатиб келинмоқда.
Лойиҳанинг навбатдаги босқичида тизимнинг барқарор, узлуксиз ва хавфсиз фаолиятини таъминлаш, мавжуд бизнес ҳамда техник жараёнларни чуқур таҳлил қилиш, шунингдек, аниқланган камчиликларни бартараф этиш бўйича комплекс аудит ишлари амалга оширилади. Шу муносабат билан яқин кунлар ичида аудит учун техник топшириқ (ТЗ) ишлаб чиқиб, пудратчи ташкилотлардан дастлабки тижорат таклифларини олиш ҳамда аудит лойиҳаси бўйича танлов жараёнларини ташкил этиш режалаштирилган.
Мазкур аудит натижалари CRM ELMA кредит конвеери тизимини янада такомиллаштириш, кредитлаш жараёнларини оптималлаштириш ва мижозларга кўрсатилаётган хизматлар сифатини янги босқичга олиб чиқишга хизмат қилади.

В целях дальнейшего повышения качества предоставляемых клиентам услуг и повышения эффективности процессов кредитования в АКБ "Микрокредитбанк" планируется проведение комплексного аудита системы кредитного конвейера CRM ELMA.
В целях обеспечения оперативного и качественного обслуживания клиентов банком в сотрудничестве с ООО "Tune Consulting" внедрена система кредитного конвейера CRM ELMA, и в настоящее время клиенты обслуживаются через эту платформу.
На следующем этапе проекта будет проведен комплексный аудит для обеспечения стабильной, бесперебойной и безопасной работы системы, глубокого анализа существующих бизнес-и технических процессов, а также устранения выявленных недостатков. В связи с этим в ближайшие дни планируется разработать техническое задание (ТЗ) на аудит, получить предварительные коммерческие предложения от подрядных организаций и организовать процесс отбора по проекту аудита.
Результаты данного аудита послужат дальнейшему совершенствованию системы кредитного конвейера CRM ELMA, оптимизации процессов кредитования и поднятию качества предоставляемых клиентам услуг на новый уровень.