Ҳудудларда тадбиркорлар билан очиқ мулоқотлар ўтказилмоқда
Бугун "Микрокредитбанк" АТБ Бошқарув раиси ҳамда ўринбосарлари томонидан Сирдарё, Навоий, Қашқадарё, Тошкент вилоятлари ҳамда Қорақалпоғистон Республикасида фаолият юритаётган тадбиркорлари билан очиқ мулоқотлар ўтказилди.
photo_2025-05-21_18-49-05 (2).jpg
photo_2025-05-21_18-49-06 (2).jpg
Учрашувларда 300 нафарга яқин тадбиркор иштирок этди.
Мулоқот давомида:
Банк томонидан тақдим этилаётган янгиланган молиявий хизматлар ва кредит маҳсулотлари ҳақида тўлиқ ма’лумот берилди;
Кичик бизнесни ривожлантиришга қаратилган имтиёзли дастурлар таништирилди;
Тадбиркорлар ўз фаолиятида дуч келаётган 100 дан ортиқ муаммолар ва таклифларини билдирди;
Ҳар бир мурожаат бўйича амалий ечимлар ишлаб чиқилди ва бажарилиши бўйича назорат механизмлари белгиланди.
photo_2025-05-21_18-49-06.jpg
Бу каби тадбирлар маҳаллий тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш ва янги иш ўринлари яратишга, ҳудудларда иқтисодий фаолликни оширишга хизмат қилмоқда.

В регионах ведутся открытые диалоги с предпринимателями
Сегодня Председатель и заместители Совета директоров АКБ «Микрокредитбанк» провели открытые беседы с предпринимателями, осуществляющими деятельность в Сырдарьинской, Навоийской, Кашкадарьинской, Ташкентской областях и Республике Каракалпакстан.
photo_2025-05-21_18-49-05 (2).jpg
photo_2025-05-21_18-49-06 (2).jpg
Во встречах приняли участие около 300 предпринимателей.
Во время разговора:
Предоставлена ​​полная информация об обновленных финансовых услугах и кредитных продуктах, предоставляемых банком;
Введены льготные программы, направленные на развитие малого бизнеса;
Предприниматели высказали более 100 проблем и предложений, с которыми они сталкиваются в своей деятельности;
Для каждого запроса были разработаны практические решения и созданы механизмы контроля их реализации.
photo_2025-05-21_18-49-06.jpg
Подобные мероприятия способствуют поддержке местного предпринимательства, созданию новых рабочих мест и повышению экономической активности в регионах.