Ҳудудларда тадбиркорлар билан очиқ мулоқотлар ўтказилмоқда
Бугун "Микрокредитбанк" АТБ Бошқарув раиси ҳамда ўринбосарлари томонидан Сирдарё, Навоий, Қашқадарё, Тошкент вилоятлари ҳамда Қорақалпоғистон Республикасида фаолият юритаётган тадбиркорлари билан очиқ мулоқотлар ўтказилди.
photo_2025-05-21_18-49-05 (2).jpg
photo_2025-05-21_18-49-06 (2).jpg
Учрашувларда 300 нафарга яқин тадбиркор иштирок этди.
Мулоқот давомида:
Банк томонидан тақдим этилаётган янгиланган молиявий хизматлар ва кредит маҳсулотлари ҳақида тўлиқ ма’лумот берилди;
Кичик бизнесни ривожлантиришга қаратилган имтиёзли дастурлар таништирилди;
Тадбиркорлар ўз фаолиятида дуч келаётган 100 дан ортиқ муаммолар ва таклифларини билдирди;
Ҳар бир мурожаат бўйича амалий ечимлар ишлаб чиқилди ва бажарилиши бўйича назорат механизмлари белгиланди.
photo_2025-05-21_18-49-06.jpg
Бу каби тадбирлар маҳаллий тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш ва янги иш ўринлари яратишга, ҳудудларда иқтисодий фаолликни оширишга хизмат қилмоқда.

Today, the Chairman and Deputies of the Board of Directors of Mikrokreditbank JSCB held open discussions with entrepreneurs operating in the Syrdarya, Navoi, Kashkadarya, Tashkent regions, and the Republic of Karakalpakstan.
About 300 entrepreneurs participated in the meetings.
During the dialogue:
Full information was provided about the updated financial services and credit products provided by the Bank;
Preferential programs aimed at developing small businesses were introduced;
Entrepreneurs expressed more than 100 problems and suggestions they encountered in their activities;
Practical solutions were developed for each appeal and control mechanisms for its implementation were established.
Such events serve to support local entrepreneurship, create new jobs, and increase economic activity in the regions.