Имтиёзли кредитлар асосан oilakredit.uz онлайн платформаси орқали ажратилади
Жорий йилнинг 19-март куни “kikki_viv”  телеграм каналида Фарғона шаҳар Микрокредитбанкда фуқаролар имтиёзли кредитлар олишда минг чиғириқдан ўтаётгани ва банкда навбатлар кўплигини ма’лум қилиб, бу ҳолатга изоҳ олиш учун банк раҳбариятига боришса, улар йиғилишда эканлиги, фуқароларни тинглайдиган ходим йўқлиги ҳақида мурожаат йўллаган.
Мазкур ҳолат банк мас’уллари томонидан ўрганилди.
Ма’лум бўлишича, мижозлар учун имтиёзли кредитлар олишда ҳеч қандай муаммолар йўқлиги, бу жараён банк ходимлари  томонидан эмас, балки ҳоким ёрдамчиси тавсиясига асосан ва оилакредит.уз онлайн платформаси орқали амалга оширилади. Шунингдек, банкда имтиёзли кредитлар олишда ҳеч қандай навбатлар кузатилмагани ва фуқароларни қабул қилиш одатдаги тартибда амалга оширилаётгани ма’лум бўлди.
Шу ўринда та’кидлаш керакки, мурожаатни тўлиқ ўрганиш учун мурожаатчи билан боғланишнинг имкони бўлмади.

Soft loans are mainly allocated through the online platform oilakredit.uz
On March 19 of this year, a user on the "kikki_viv" telegram channel reported that citizens were going through a thousand hoops to get preferential loans at the Fergana City Microcredit Bank and that there were long queues at the bank. When they went to the bank's management to get an explanation for this situation, they were in a meeting and there was no employee to listen to citizens.
This situation was investigated by bank officials.
It turned out that there are no problems for customers in obtaining preferential loans, this process is carried out not by bank employees, but on the recommendation of the assistant khokim and through the online platform oilakredit.uz. It was also revealed that there are no queues when obtaining preferential loans at the bank and that citizens are being accepted as usual.
It should be noted that it was not possible to contact the applicant to fully investigate the application.