Имтиёзли кредитлар асосан oilakredit.uz онлайн платформаси орқали ажратилади
Жорий йилнинг 19-март куни “kikki_viv”  телеграм каналида Фарғона шаҳар Микрокредитбанкда фуқаролар имтиёзли кредитлар олишда минг чиғириқдан ўтаётгани ва банкда навбатлар кўплигини ма’лум қилиб, бу ҳолатга изоҳ олиш учун банк раҳбариятига боришса, улар йиғилишда эканлиги, фуқароларни тинглайдиган ходим йўқлиги ҳақида мурожаат йўллаган.
Мазкур ҳолат банк мас’уллари томонидан ўрганилди.
Ма’лум бўлишича, мижозлар учун имтиёзли кредитлар олишда ҳеч қандай муаммолар йўқлиги, бу жараён банк ходимлари  томонидан эмас, балки ҳоким ёрдамчиси тавсиясига асосан ва оилакредит.уз онлайн платформаси орқали амалга оширилади. Шунингдек, банкда имтиёзли кредитлар олишда ҳеч қандай навбатлар кузатилмагани ва фуқароларни қабул қилиш одатдаги тартибда амалга оширилаётгани ма’лум бўлди.
Шу ўринда та’кидлаш керакки, мурожаатни тўлиқ ўрганиш учун мурожаатчи билан боғланишнинг имкони бўлмади.

19 марта этого года в телеграм-канале "kikki_viv" Ферганский городской микрокредитбанк сообщил, что граждане проходят тысячу препятствий при получении льготных кредитов и что в банке большие очереди.
Эту ситуацию расследовали представители банка.
Оказалось, что проблем с получением льготных кредитов у клиентов нет, этот процесс осуществляется не сотрудниками банка, а по рекомендации заместителя акима и через онлайн-платформу Oilakredit.uz. Также стало известно, что очередей на получение льготных кредитов в банке не было, а прием граждан осуществлялся в обычном порядке.
На данный момент следует отметить, что связаться с заявителем для полного изучения апелляционной жалобы не удалось.