Fitch Ratings "Микрокредитбанк" рейтинг прогнозини "Барқарор"дан "Ижобий"га оширди ва "BB" даражасини тасдиқлади.
Нуфузли халқаро рейтинг агентлиги Fitch Ratings "Микрокредитбанк" АТБнинг узоқ муддатли рейтинглари бўйича прогнозини "Барқарор" даражадан "Ижобий" даражага оширди ҳамда банкнинг "BB" даражасидаги рейтингини тасдиқлади.
Агентликнинг ушбу қарори банкнинг молиявий ва операцион кўрсаткичларини таҳлил қилиш натижалари асосида қабул қилинган бўлиб, унинг барқарор позициялари, етарли капиталлашув даражаси ҳамда барқарор ўсиш истиқболларини акс эттиради.
Прогнознинг "Ижобий" даражага оширилиши банкнинг бозордаги мавқеи мустаҳкамланиб бораётганидан, халқаро молия ҳамжамияти томонидан унга бўлган ишонч ортиб бораётганидан далолат беради ҳамда халқаро ҳамкорликни янада кенгайтириш учун қўшимча имкониятлар яратади.

Большая уверенность — это большой результат!
Fitch Ratings повысило прогноз рейтинга "Микрокредитбанка" со "Стабильного" на "Положительный" и подтвердило уровень "BB."
Престижное международное рейтинговое агентство Fitch Ratings повысило прогноз по долгосрочным рейтингам АКБ "Микрокредитбанк" с уровня "Стабильный" до уровня "Положительный" и подтвердило рейтинг банка на уровне "BB."
Данное решение агентства было принято на основе анализа финансовых и операционных показателей банка и отражает его стабильные позиции, достаточный уровень капитализации и перспективы устойчивого роста.
Повышение прогноза до уровня "Положительный" свидетельствует об укреплении позиций банка на рынке, росте доверия к нему со стороны международного финансового сообщества и создает дополнительные возможности для дальнейшего расширения международного сотрудничества.