Fitch Ratings "Микрокредитбанк" рейтинг прогнозини "Барқарор"дан "Ижобий"га оширди ва "BB" даражасини тасдиқлади.
Нуфузли халқаро рейтинг агентлиги Fitch Ratings "Микрокредитбанк" АТБнинг узоқ муддатли рейтинглари бўйича прогнозини "Барқарор" даражадан "Ижобий" даражага оширди ҳамда банкнинг "BB" даражасидаги рейтингини тасдиқлади.
Агентликнинг ушбу қарори банкнинг молиявий ва операцион кўрсаткичларини таҳлил қилиш натижалари асосида қабул қилинган бўлиб, унинг барқарор позициялари, етарли капиталлашув даражаси ҳамда барқарор ўсиш истиқболларини акс эттиради.
Прогнознинг "Ижобий" даражага оширилиши банкнинг бозордаги мавқеи мустаҳкамланиб бораётганидан, халқаро молия ҳамжамияти томонидан унга бўлган ишонч ортиб бораётганидан далолат беради ҳамда халқаро ҳамкорликни янада кенгайтириш учун қўшимча имкониятлар яратади.

Great confidence is a great result!
Fitch Ratings upgraded Microcreditbank's rating outlook from "Stable" to "Positive" and confirmed the "BB" level.
The authoritative international rating agency Fitch Ratings has upgraded the outlook for the long-term ratings of JSCB "Microcreditbank" from "Stable" to "Positive" and confirmed the bank's rating at "BB."
This decision of the Agency was made based on the results of the analysis of the bank's financial and operational indicators and reflects its stable positions, sufficient capitalization level and prospects for sustainable growth.
Increasing the forecast to the "Positive" level indicates the strengthening of the bank's market position, the growing trust in it from the international financial community, and creates additional opportunities for further expansion of international cooperation.