Микрокредитбанк томонидан ходимлар ўртасида китоб ўқишга бўлган қизиқишни ошириш, уларнинг интеллектуал салоҳиятини кенгайтириш ва маʼнавий-маʼрифий дунёқарашини бойитиш мақсадида навбатдаги муҳим ташаббус амалга оширилди. Банк Бош офисида китоб ярмаркаси ташкил этилди.
11 (16).png
Унда “Ўзбекистон” нашриёти томонидан 2 000 га яқин илмий ва бадиий китоблар намойиш этилди. Ярмаркада нафақат бадиий адабиёт, балки иқтисодий, психологик-мотивацион, тарихий, илмий-оммабоп ҳамда болалар учун мўлжалланган энсиклопедия ва эртак китоблари ҳам кенг ўрин олди.
4 (95).png
Шунингдек, жаҳон ва ўзбек адабиётининг нодир намуналаридан иборат дурдона китоблар банк ходимларида катта қизиқиш уйғотди.
7 (58).png
Китоб ярмаркаси нафақат маʼрифий, балки тарбиявий аҳамиятга ҳам эга бўлди.
У ходимлар ўртасида ўзаро фикр алмашиш, янги адабиётлар билан танишиш ва билим доирасини кенгайтириш учун мулоқот майдонига айланди.
1 (106).png
Микрокредитбанк бу каби тадбирларни келгусида ҳам мунтазам равишда ташкил этишни режалаштирган. Чунки бугунги ахборот асрида замонавий билим ва маʼлумотга эга бўлиш, интеллектуал ривожланиш, энг аввало, китобга мурожаат қилишдан бошланади.

Книга – сокровищница духовности: в Микрокредитбанке прошла книжная ярмарка
Еще одна важная инициатива была реализована Микрокредитбанком с целью повышения интереса к чтению среди сотрудников, расширения их интеллектуального потенциала, обогащения их духовного и образовательного кругозора. В Головном офисе Банка была организована книжная ярмарка.
11 (16).png
Около 2000 научных и художественных книг были представлены на выставке издательством «Узбекистан». На ярмарке была представлена ​​не только художественная литература, но и экономические, психолого-мотивационные, исторические, научно-популярные, детские энциклопедии и сказки.
4 (95).png
Также большой интерес у банковских работников вызвали шедевры редких образцов мировой и узбекской литературы.
7 (58).png
Книжная ярмарка была не только познавательной, но и образовательной.
Он стал площадкой для обмена идеями, изучения новой литературы и расширения знаний сотрудников.
1 (106).png
Микрокредитный Банк планирует в дальнейшем проводить подобные мероприятия регулярно. Потому что в современный информационный век получение современных знаний и информации, интеллектуальное развитие начинается, прежде всего, с обращения к книгам.