Мактабларда молиявий саводхонлик дарслари ўтказилмоқда
"Микрокредитбанк" АТБ томонидан Сирдарё вилоятининг Гулистон шаҳри 9 сонли мактаби ҳамда Боёвут туманидаги ихтисослаштирилган мактабда Марказий банкнинг "Молиявий саводхонлик" лойиҳаси доирасида дарслар ташкил этилмоқда.
4 (3).png
2 (3).png
3 (2).png
Тадбир давомида ўқувчилар билан интерактив мулоқот ўтказилиб, банк тизими, пул оқимларини бошқариш ва жамғарма юритишнинг муҳим жиҳатлари тушунтирилди. Шунингдек, билимларни мустаҳкамлаш мақсадида турли қизиқарли топшириқлар берилиб, фаол иштирок этган ва ғолиб бўлган ўқувчиларга эсдалик совғалари топширилди.
8 (2).png
6 (3).png
Шунингдек, мазкур учрашувда "Микрокредитбанк" АТБ Ёшлар етакчиси Сардор Рустамов иштирок этиб, ёшларга молиявий саводхонликнинг бугунги кунда қанчалик муҳим эканини тушунтириб ўтди.

Employees of JSCB "Mikrokreditbank" participated in "Financial Literacy" classes at School No. 9 in Gulistan, Syrdarya region, and a specialized school in Boyovut district. They observed the lesson processes of students and organized an interesting meeting aimed at improving their financial knowledge.
During the event, an interactive dialogue was held with students, explaining the important aspects of the banking system, cash flow management, and savings. In addition, various interesting tasks were given to consolidate knowledge, and souvenirs were awarded to students who actively participated and won.
Also at this meeting, Sardor Rustamov, Youth Leader of Mikrokreditbank, participated and explained to young people how important financial literacy is today.
"Mikrokreditbank" JSCB will continue to help improve the financial knowledge and skills of young people!