Мактабларда молиявий саводхонлик дарслари ўтказилмоқда
"Микрокредитбанк" АТБ томонидан Сирдарё вилоятининг Гулистон шаҳри 9 сонли мактаби ҳамда Боёвут туманидаги ихтисослаштирилган мактабда Марказий банкнинг "Молиявий саводхонлик" лойиҳаси доирасида дарслар ташкил этилмоқда.
4 (3).png
2 (3).png
3 (2).png
Тадбир давомида ўқувчилар билан интерактив мулоқот ўтказилиб, банк тизими, пул оқимларини бошқариш ва жамғарма юритишнинг муҳим жиҳатлари тушунтирилди. Шунингдек, билимларни мустаҳкамлаш мақсадида турли қизиқарли топшириқлар берилиб, фаол иштирок этган ва ғолиб бўлган ўқувчиларга эсдалик совғалари топширилди.
8 (2).png
6 (3).png
Шунингдек, мазкур учрашувда "Микрокредитбанк" АТБ Ёшлар етакчиси Сардор Рустамов иштирок этиб, ёшларга молиявий саводхонликнинг бугунги кунда қанчалик муҳим эканини тушунтириб ўтди.

В школах проводятся уроки финансовой грамотности
Сотрудники АКБ «Микрокредитбанк» приняли участие в занятиях по «Финансовой грамотности» в школе №9 города Гулистан Сырдарьинской области и специализированной школе Бойовутского района. Они организовали интересную встречу, направленную на мониторинг процесса обучения студентов и повышение их финансовых знаний.
4 (3).png
2 (3).png
3 (2).png
В ходе мероприятия состоялся интерактивный диалог со студентами, в ходе которого были разъяснены важные аспекты банковской системы, управления денежными потоками и сбережениями. Кроме того, для закрепления знаний предлагались различные интересные задания, а за активное участие и победу ученики были награждены памятными подарками.
8 (2).png
6 (3).png
На этой встрече также присутствовал Сардор Рустамов, молодежный лидер Микрокредитбанка, который объяснил молодым людям, насколько важна сегодня финансовая грамотность.