“Микрокредитбанк” АТБ ИХ Германия-Ўзбекистон бизнес форуми доирасида ОДДО БҲФ банк билан 50 миллион долларлик шартнома имзолади
2025-йил 19-20-июн кунлари Берлин ва Дусселдорф шаҳарларида тўққизинчи Германия-Ўзбекистон бизнес-форуми бўлиб ўтди. Унда “Микрокредитбанк” АТБ раҳбарияти ҳам фаол иштирок этиб, форум доирасида тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш ва халқаро ҳамкорликни мустаҳкамлашни давом эттирувчи муҳим келишувга эришди.
Мазкур келишув Германиянинг етакчи молия институтларидан бири - ОДДО БҲФ Банк билан имзоланиши форумнинг энг асосий ютуғи дея та’кидланди. Келишувга кўра, “Микрокредитбанк” АТБ Ўзбекистонда кичик ва ўрта бизнес лойиҳаларини молиялаштириш учун 50 миллион АҚШ доллари миқдорида маблағ жалб қилади. Бу маҳаллий тадбиркорлар учун қулай шарт-шароитлар яратиш йўлидаги навбатдаги қадамдир.
Бизнес-форум давомида Микрокредитбанк делегацияси қатор йирик немис банклари билан икки томонлама музокаралар ўтказди. Жумладан:
* ОДДО БҲФ банк
* ДЗ банк
* КфW Банкенгруппе
* АКА банк
Шунингдек, учрашувлар давомида савдони молиялаштириш, вакиллик ҳисобварақларини очиш ва уларга хизмат кўрсатиш, шунингдек, лойиҳаларни молиялаштириш масалалари муҳокама қилинди.
“Микрокредитбанк” АТБ халқаро ҳамкорликни кенгайтириш ва мамлакатда барқарор иқтисодий ўсишни та’минлаш бўйича ўз олдига қўйган мақсадларини изчил амалга оширишда давом этади.

The ninth German-Uzbek business forum was held in Berlin and Dusseldorf on June 19-20, 2025. The leadership of Mikrokreditbank JSCB also actively participated in it, and within the framework of the forum, an important agreement was reached to continue supporting entrepreneurship and strengthening international cooperation.
The signing of this agreement with one of the leading German financial institutions - ODDO BHF Bank - was noted as the main achievement of the forum. According to the agreement, Mikrokreditbank JSCB will attract $ 50 million to finance small and medium-sized business projects in Uzbekistan. This is the next step towards creating favorable conditions for local entrepreneurs.
During the business forum, the delegation of Mikrokreditbank held bilateral negotiations with a number of large German banks. Including:
* ODDO BHF bank
* DZ bank
* KfW Bankengruppe
* AKA bank
Also, during the meetings, issues of trade financing, opening and servicing representative accounts, as well as project financing were discussed.
JSCB "Mikrokreditbank" will continue to consistently implement its goals of expanding international cooperation and ensuring sustainable economic growth in the country.