Курс 13.08.2026 09:00:00 ҳолатига амал қилади
“Микрокредитбанк” АТБ Жиззах вилоят ҳудудий бошқармасида 8 март – Халқаро хотин-қизлар куни муносабати ташкил этилган тадбирда Ғаллаорол БХМ ходими Пияшева Мубора Суннатовнага “Мўътабар аёл” кўкрак нишони тантанали топширилди.
Group 2131329302.png
Қарийб 20 йилдан буён банкда ишлаб келаётган Мубора Пияшеванинг фидокорона меҳнати кўкрак нишони билан мукофотлангани юртимизда хотин-қизларга бўлган эътибор ва ғамхўрлик намунасидир.
- Бу янгилик мен учун байрамга кутилмаган совға бўлди. Камтарона хизматларим республика даражасида эътироф этилишини ҳеч кутмагандим. Бунинг учун давлатимиз ва Банк раҳбариятидан миннатдорман. Албатта, бу рағбат мен учун улкан масъулият, ишончни оқлаш ва фидойиликдир, - дейди “Мўътабар аёл” кўкрак нишони соҳиби Мубора Пияшева.
Маълумот учун: “Мўътабар аёл” кўкрак нишони Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2018 йил 2 апрелдаги 257-сон қарорига мувофиқ таъсис этилган бўлиб, жамият ҳаётида фаол, оила мустаҳкамлиги ва миллий қадриятларни тарғиб этишга муносиб ҳисса қўшган аёлларга берилади.
МКБАНК жамоаси Мубора Пияшевани ушбу мукофот билан самимий қутлайди ва келгусидаги ишларига улкан зафарлар, оилавий фаровонлик тилайди.
Group 2131329301.png
12 август 2026
Жамоатчилик эшитуви: 6 ойда 2 750 нафар ходим ўқитилди, 67 та хизмат текшируви ўтказилди
2026 йил май ойида Коррупцияга қарши назорат департаменти таркибида Манфаатлар тўқнашувининг олдини олиш ва харидлар устидан назорат қилиш бўлими ташкил этилди.
МКБАНК илк бор S&P Global Ratings халқаро кредит рейтингини олди
Банкка “BB-” даражасидаги узоқ муддатли кредит рейтинги “Барқарор” (Стабле) прогнози билан берилди
10 август 2026
Банк фуқаролардан кредит маблағлари ечиб олиш масаласини қонунчиликда белгиланган тартибда ўрганмоқда
Шу ўринда таъкидлаш лозимки, банк томонидан кредит маблағлари амалдаги тартиб ва тегишли ҳужжатлар асосида ажратилган.

На мероприятии, организованном в Джизакском областном территориальном управлении АКБ "Микрокредитбанк" в связи с 8 марта - Международным женским днем, сотруднице Галляаральского БХЦ Пияшевой Муборе Суннатовне торжественно вручили нагрудный знак "Муътабар аёл."
Group 2131329302.png
Награждение нагрудным знаком Муборы Пияшевой, проработавшей в банке почти 20 лет, является примером внимания и заботы о женщинах в нашей стране.
- Эта новость стала для меня неожиданным подарком к празднику. Я никогда не ожидал признания моих скромных заслуг на республиканском уровне. За это я благодарен нашему государству и руководству Банка. Конечно, для меня это огромная ответственность, оправдание доверия и самоотверженность, - говорит обладательница нагрудного знака "Муътабар аёл" Мубора Пияшева.
Для справки: нагрудный знак "Муътабар аёл" учрежден в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 2 апреля 2018 года No 257 и вручается женщинам, активно участвующим в жизни общества, внесшим достойный вклад в укрепление семьи и пропаганду национальных ценностей.
Команда МКБАНК искренне поздравляет Мубору Пияшеву с этой наградой и желает ей больших успехов в дальнейшей работе и семейного благополучия.