Курс 13.08.2026 09:00:00 ҳолатига амал қилади
“Микрокредитбанк” АТБ Жиззах вилоят ҳудудий бошқармасида 8 март – Халқаро хотин-қизлар куни муносабати ташкил этилган тадбирда Ғаллаорол БХМ ходими Пияшева Мубора Суннатовнага “Мўътабар аёл” кўкрак нишони тантанали топширилди.
Group 2131329302.png
Қарийб 20 йилдан буён банкда ишлаб келаётган Мубора Пияшеванинг фидокорона меҳнати кўкрак нишони билан мукофотлангани юртимизда хотин-қизларга бўлган эътибор ва ғамхўрлик намунасидир.
- Бу янгилик мен учун байрамга кутилмаган совға бўлди. Камтарона хизматларим республика даражасида эътироф этилишини ҳеч кутмагандим. Бунинг учун давлатимиз ва Банк раҳбариятидан миннатдорман. Албатта, бу рағбат мен учун улкан масъулият, ишончни оқлаш ва фидойиликдир, - дейди “Мўътабар аёл” кўкрак нишони соҳиби Мубора Пияшева.
Маълумот учун: “Мўътабар аёл” кўкрак нишони Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2018 йил 2 апрелдаги 257-сон қарорига мувофиқ таъсис этилган бўлиб, жамият ҳаётида фаол, оила мустаҳкамлиги ва миллий қадриятларни тарғиб этишга муносиб ҳисса қўшган аёлларга берилади.
МКБАНК жамоаси Мубора Пияшевани ушбу мукофот билан самимий қутлайди ва келгусидаги ишларига улкан зафарлар, оилавий фаровонлик тилайди.
Group 2131329301.png
12 август 2026
Жамоатчилик эшитуви: 6 ойда 2 750 нафар ходим ўқитилди, 67 та хизмат текшируви ўтказилди
2026 йил май ойида Коррупцияга қарши назорат департаменти таркибида Манфаатлар тўқнашувининг олдини олиш ва харидлар устидан назорат қилиш бўлими ташкил этилди.
МКБАНК илк бор S&P Global Ratings халқаро кредит рейтингини олди
Банкка “BB-” даражасидаги узоқ муддатли кредит рейтинги “Барқарор” (Стабле) прогнози билан берилди
10 август 2026
Банк фуқаролардан кредит маблағлари ечиб олиш масаласини қонунчиликда белгиланган тартибда ўрганмоқда
Шу ўринда таъкидлаш лозимки, банк томонидан кредит маблағлари амалдаги тартиб ва тегишли ҳужжатлар асосида ажратилган.

At an event organized in the Jizzakh regional branch of JSCB "Microcreditbank" on the occasion of March 8 - International Women's Day, Piyasheva Mubora Sunnatovna, an employee of the Gallyaaral BHM, was solemnly presented with the "Mu'tabar ayol" badge.
Group 2131329302.png
The fact that Mubora Piyasheva, who has been working at the bank for almost 20 years, has been awarded the badge for her selfless work is an example of attention and care for women in our country.
- This news was an unexpected gift for me for the holiday. I never expected that my modest services would be recognized at the republican level. I am grateful to our government and the Bank's management for this. Of course, this is a great responsibility for me, justification of trust, and selflessness," says Mubora Piyasheva, recipient of the "Mo'tabar ayol" badge.
For information: The "Mo'tabar ayol" badge was established in accordance with the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 257 dated April 2, 2018, and is awarded to women who are active in the life of society, who have made a worthy contribution to the strengthening of the family and the promotion of national values.
The MKBANK team sincerely congratulates Mubora Piyasheva on this award and wishes her great success in her future work and family well-being.