Янгилаш: 25 феврал 2025, 10:47
"Микрокредитбанк" ходимларининг бадиий ва илмий адабиётларга бўлган қизиқишини ошириш, уларга кенг имконият яратиш мақсадида банк кутубхонаси янги китоблар билан бойитилмоқда.
3a737769-fa7b-4ef9-8a03-e5ac203f9ff6.jpg
Бугунги кунда кутубхонамизда 5 мингга яқин турли адабиётлар жамланган. Жаҳон ва ўзбек адабиёти дурдоналари, илмий нашрлар, шунингдек, қизиқарли асарлар ходимларнинг ишдан бўш вақтларини самарали ўтказиш ва маънавий камолотини юксалтиришга хизмат қилмоқда.
1f44d971-7148-42c0-8b85-d1a375518acc.jpg.jpg
e2f3f0f8-3714-4007-998e-d747dd689ade.jpg
a814f548-372b-45f0-9062-29a7f0c0b037.jpg
Бугун кутубхонага яна янги китоблар тўплами кельтирилди ва ходимлар учун мазкур китобларнинг тақдимоти бўлиб ўтди. "Микрокредитбанк" ва "Ижод НАШР" нашриёти ҳамкорлигидаги "Чиғаноқ" лойиҳаси доирасида нашр этилган Мансур Жумаевнинг "Ҳазрати ишқ" ва Фахриддин Ҳайитнинг "Осмон яқин" китоблари банк кутубхонасига топширилди. Банкимиз ҳомийлигида нашрдан чиқарилган ушбу китоблар кутубхона жавонидан ўрин эгаллади.
21e85d24-cb56-47c8-b57b-a84ee353fbdb.jpg
55dc1f19-143e-4dc5-abf2-f5b35c3a0063.jpg
Тақдимот маросимида банк Бошқарув раиси ўринбосарлари - Икром Джуманиязов ва Шаҳло Ибрагимова иштирок этиб, янги нашрлар ҳақида ўз фикр-мулоҳазалари билан ўртоқлашдилар. Лойиҳа доирасида бугунги ўзбек шеърияти ва насрининг кўзга кўринган навқирон вакилларининг дастлаб 5 нафар муаллифининг (талабга қараб, давом эттирилади) китоблари банк молиявий кўмагида чоп этилиши режалаштирилган. Муаллифлар Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмасида таъсис этилган нуфузли таҳрир ҳайъати ҳамда банк раҳбарияти томонидан танланган.
40c2e897-87a1-4300-9f8d-68c973bb8237.jpg
Биз жамоамиз билан халқимизга молиявий хизматлар таклиф этиш билан бир қаторда, миллий адабиётимизнинг дурдона намуналарини ватандошларимизга етказиш, китобхонликни кенг тарғиб этиш ва ёш ижодкорларни қўллаб-қувватлашда давом этамиз.

Библиотека АТБ «Микрокредитбанк» переполнилась новой литературой
Библиотека банка пополняется новыми книгами с целью повышения интереса сотрудников «Микрокредитбанка» к художественной и научной литературе, создания для них широких возможностей.
3a737769-fa7b-4ef9-8a03-e5ac203f9ff6.jpg
Сегодня в нашей библиотеке около 5000 различной литературы. Шедевры мировой и узбекской литературы, научные публикации, а также интересные произведения служат эффективному проведению свободного времени сотрудников и повышению их духовной зрелости.
1f44d971-7148-42c0-8b85-d1a375518acc.jpg.jpg
e2f3f0f8-3714-4007-998e-d747dd689ade.jpg
a814f548-372b-45f0-9062-29a7f0c0b037.jpg
Сегодня в библиотеку была доставлена ​​новая коллекция книг и проведена презентация этих книг для сотрудников. В библиотеку банка переданы книги Мансура Джумаева «Хазрати Ишк» и Фахриддина Хаита «Осман Якин», изданные в рамках проекта «Чиганок» совместно с «Микркредитбанком» и издательством «Иджод НАШР». Эти книги, изданные под эгидой нашего банка, заняли место на полках библиотеки.
21e85d24-cb56-47c8-b57b-a84ee353fbdb.jpg
55dc1f19-143e-4dc5-abf2-f5b35c3a0063.jpg
В церемонии презентации приняли участие заместители председателя правления банка Икром Джуманиязов и Шахло Ибрагимова, которые поделились своим мнением о новых изданиях. В рамках проекта при финансовой поддержке банка планируется издать книги 5 выдающихся авторов современной узбекской поэзии и прозы (продолжение будет зависеть от спроса). Авторов отбирала престижная редакция, созданная Союзом писателей Узбекистана и руководством банка.
40c2e897-87a1-4300-9f8d-68c973bb8237.jpg
Помимо оказания финансовых услуг нашему народу, мы и наш коллектив продолжим доставлять соотечественникам шедевры национальной литературы, широко пропагандировать чтение и поддерживать молодых художников.