“Микрокредитбанк” томонидан хориждан 30 миллион АҚШ доллари миқдорида маблағ жалб этилди
“Микрокредитбанк” акциядорлик-тижорат банки ўз мижозларига қулай шартларда молиявий кўмак кўрсатиш мақсадида халқаро молия институтлари билан ҳамкорликни кенгайтирмоқда. Шу доирада банк томонидан хориждан 30 миллион АҚШ доллари миқдорида маблағ жалб қилинди.
Мазкур маблағлар давлат дастурлари, кичик ва ўрта бизнес субъектлари ҳамда тадбиркорлик лойиҳаларини молиялаштириш учун йўналтирилади. Бу эса юртимиздаги бизнес субъектларини қўллаб-қувватлаш, янги иш ўринларини яратиш ва иқтисодий ўсишга ҳисса қўшиш имконини беради.
Банк томонидан жалб этилган ушбу маблағлар, айниқса, ишбилармонлик фаолиятини кенгайтириш, ишлаб чиқариш ҳажмини ошириш ҳамда экспорт салоҳиятини ривожлантириш истагида бўлган тадбиркорлар учун муҳим молиявий ресурс бўлиб хизмат қилади.
Шунингдек, ушбу маблағ ҳисобидан аёллар ва ёшлар тадбиркорлигини ривожлантириш, инновацион лойиҳаларни қўллаб-қувватлаш ҳамда ҳудудларда ижтимоий-иқтисодий барқарорликни таъминлаш бўйича қатор чора-тадбирлар амалга оширилиши режалаштирилган.
“Микрокредитбанк” бундан кейин ҳам маҳаллий тадбиркорларнинг ишончли молиявий ҳамкори сифатида уларнинг ривожланишига кўмаклашишда давом этади.

Микрокредитбанк привлек $30 млн из-за рубежа
Акционерный коммерческий банк «Микрокредитбанк» расширяет сотрудничество с международными финансовыми институтами с целью оказания финансовой помощи своим клиентам на выгодных условиях. В рамках этой программы банк привлек средства из-за рубежа в размере 30 млн долларов США.
Эти средства пойдут на финансирование государственных программ, малого и среднего бизнеса, а также предпринимательских проектов. Это позволит нам поддержать бизнес в нашей стране, создать новые рабочие места и способствовать экономическому росту.
Привлеченные банком средства являются важным финансовым ресурсом, особенно для предпринимателей, желающих расширить свою деятельность, увеличить объемы производства и развить экспортный потенциал.
Также планируется направить эти средства на реализацию ряда мероприятий по развитию женского и молодежного предпринимательства, поддержке инновационных проектов, обеспечению социально-экономической стабильности в регионах.
«Микрокредитбанк» продолжит оказывать поддержку развитию местных предпринимателей в качестве надежного финансового партнера.