Микрокредитбанкда янги “Бизнес-режа” ижросини назорат қилиш модули муҳокама қилинди
Хабарингиз бор, “Микрокредитбанк” АТБ томонидан “Фидо бизнес” МЧЖ билан ҳамкорликда ИАБС дастурида “Бизнес-режа” ижросини назорат қилиш модули банклар орасида биринчи бўлиб ишга туширилган эди.
1 ойдан буён тест режимида ишлаётган мазкур модуль билан банкнинг барча ҳудудий бошқармалари ва Бош офис ходимлари таништирилди.
Мазкур модуль банкда рақамли трансформация жараёнларини жадаллаштириш ҳамда бошқарув самарадорлигини ошириш мақсадида банкнинг бизнес-режа кўрсаткичлари ижросини реал вақт режимида мониторинг қилиш, таҳлил этиш ҳамда назорат жараёнларини автоматлаштириш имконини беради. Тизим орқали ҳудудий бўлинма ва таркибий бўлинмалар кесимида белгиланган режалар ижроси, кўрсаткичларнинг бажарилиш даражаси ҳамда мавжуд ҳолат юзасидан тезкор маълумотлар олиш мумкин.
Тақдимотда бундай рақамлаштириш банкда ҳар бир бўлинма ва ҳудудий бошқарманинг ўз бизнес режасини тизимда шакллантириб, уни кузатиб бориш имкониятини яратиши борасида батафсил маълумотлар берилди.
Шунингдек, барча жараёнлар ягона платформа орқали бошқарилиб, Банкнинг “Бизнес-режа” ижроси кунлик Режа/Факт асосида назорат қилиниши алоҳида таъкидланди.
Тақдимот давомида ходимларнинг таклифлари ҳам тингланди ва модулнинг банк учун имкониятлари, қулайликларини янада такомиллаштириш лозимлиги қайд этилди.

A new "Business Plan" implementation control module was discussed at Microcreditbank
As is known, JSCB "Microcreditbank," in cooperation with "Fido Business" LLC, was the first among banks to launch the "Business Plan" implementation control module in the IABS program.
This module, which has been operating in test mode for 1 month, has been introduced to all regional departments of the bank and employees of the Head Office.
This module allows for real-time monitoring, analysis, and automation of control processes to accelerate digital transformation processes in the bank and increase management efficiency, as well as the execution of the bank's business plan indicators. Through the system, it is possible to obtain operational information on the implementation of established plans, the level of performance of indicators, and the current situation in the context of territorial and structural units.
During the presentation, detailed information was provided regarding the fact that such digitalization will allow each branch and regional department of the bank to generate its own business plan in the system and monitor it.
It was also emphasized that all processes will be managed through a single platform, and the implementation of the Bank's "Business Plan" will be monitored based on the daily Plan/Fact.
During the presentation, the proposals of the employees were also heard, and it was noted that the possibilities and conveniences of the module for the bank should be further improved.
It is noted that this module will serve to ensure transparency in banking activities, strengthen the internal control system, and organize business processes more effectively.