МКБАНК билан “Молиявий саводхон маҳалла” тадбирида фаол бўлинг!
“Микрокредитбанк” АТБ  Марказий банк билан ҳамкорликда август ойида “Молиявий саводхон маҳалла” лойиҳаси доирасида “Пул тарихи ва банкноталар” мавзусида навбатдаги тренингни ўтказди.
7 (51).png
Тадбирлар банкка бириктирилган Тошкент шаҳридаги “Хушнуд”, “Шарқ”, “Олчазор” ва “Хончорбоғ” маҳалла кутубхоналарида ташкил этилди.
4 (97).png
Дарсларда ўқувчи ёшлар ва маҳалла аҳолиси пулнинг пайдо бўлиш тарихи, банкноталарнинг яратилиши, ҳақиқий ва қалбаки пулларни ажратиш усуллари ҳақида қизиқарли маълумотларга эга бўлишди. Шунингдек, турли мамлакатлар валюталари билан ҳам яқиндан танишишди.
1 (101).png
Болалар ва катталар учун ҳам бирдек қизиқарли лойиҳага айланган молиявий саводхонлик дарсларига интерактив ўйинлар ўзгача кайфият бағишлади.
Ушбу ўқув машғулотларида 30 нафардан зиёд ёшлар ҳамда 10 га яқин ота-оналар қамраб олинди.
6 (66).png
Ишончимиз комилки, бундай тадбирлар ёш авлоднинг молиявий саводхонлигини ошириш, уларнинг иқтисодий билимларини чуқурлаштириш ва келгусида тўғри молиявий қарорлар қабул қилишга ёрдам беради.

In August, JSCB "Microcreditbank," together with the Central Bank, held another training on the topic "Money History and Banknotes" within the framework of the "Financially Literacy Neighborhood" project.
The events were held at the "Khushnud," "Sharq," "Olchazor," and "Khonchorbog" neighborhood libraries in Tashkent, which are attached to the bank.
In the classes, student youth and residents of the mahalla received interesting information about the history of the emergence of money, the creation of banknotes, and methods of distinguishing real and counterfeit money. They also familiarized themselves with the currencies of various countries.
Interactive games gave a special mood to financial literacy lessons, which became an equally interesting project for both children and adults.
More than 30 young people and about 10 parents were involved in these training sessions.
We are confident that such events will contribute to increasing the financial literacy of the younger generation, deepening their economic knowledge, and making the right financial decisions in the future.