МКБАНК билан “Молиявий саводхон маҳалла” тадбирида фаол бўлинг!
“Микрокредитбанк” АТБ  Марказий банк билан ҳамкорликда август ойида “Молиявий саводхон маҳалла” лойиҳаси доирасида “Пул тарихи ва банкноталар” мавзусида навбатдаги тренингни ўтказди.
7 (51).png
Тадбирлар банкка бириктирилган Тошкент шаҳридаги “Хушнуд”, “Шарқ”, “Олчазор” ва “Хончорбоғ” маҳалла кутубхоналарида ташкил этилди.
4 (97).png
Дарсларда ўқувчи ёшлар ва маҳалла аҳолиси пулнинг пайдо бўлиш тарихи, банкноталарнинг яратилиши, ҳақиқий ва қалбаки пулларни ажратиш усуллари ҳақида қизиқарли маълумотларга эга бўлишди. Шунингдек, турли мамлакатлар валюталари билан ҳам яқиндан танишишди.
1 (101).png
Болалар ва катталар учун ҳам бирдек қизиқарли лойиҳага айланган молиявий саводхонлик дарсларига интерактив ўйинлар ўзгача кайфият бағишлади.
Ушбу ўқув машғулотларида 30 нафардан зиёд ёшлар ҳамда 10 га яқин ота-оналар қамраб олинди.
6 (66).png
Ишончимиз комилки, бундай тадбирлар ёш авлоднинг молиявий саводхонлигини ошириш, уларнинг иқтисодий билимларини чуқурлаштириш ва келгусида тўғри молиявий қарорлар қабул қилишга ёрдам беради.

Будьте активны на мероприятии "Финансово грамотная махалля" с МКБАНКом!
АКБ "Микрокредитбанк" совместно с Центральным банком в августе провел очередной тренинг на тему "История денег и банкноты" в рамках проекта "Финансово грамотная махалля."
7 (51).png
Мероприятия были организованы в библиотеках махаллей "Хушнуд," "Шарк," "Олчазор" и "Хончорбог" города Ташкента, прикрепленных к банку.
4 (97).png
На занятиях учащаяся молодежь и жители махалли получили интересную информацию об истории возникновения денег, создании банкнот, способах разделения реальных и фальшивых денег. Они также ознакомились с валютами разных стран.
1 (101).png
Интерактивные игры придали особое настроение урокам финансовой грамотности, которые стали интересным проектом как для детей, так и для взрослых.
В этих учебных занятиях приняли участие более 30 молодых людей и около 10 родителей.
6 (66).png
Мы уверены, что подобные мероприятия будут способствовать повышению финансовой грамотности молодого поколения, углублению их экономических знаний и принятию правильных финансовых решений в будущем.