МКБАНК доимо таълим тараққиётига ҳисса қўшишга тайёр!
Таълим – ҳар қандай миллатнинг тараққиёти ва келажагини белгилайдиган асосий омил. Шу боис "Нова Скул" асосчиси ва директори Зебо Мўминова ўз олдига соғлом, мустақил қарорлар қабул қиладиган, жаҳон цивилизацияси билан ҳамнафас бўла оладиган ватанпарвар авлодни камолга етказиш мақсадини қўйган.
Тошкент шаҳрининг Юнусобод туманида ташкил этилган "Нова Скул" клуб шаклидаги таълим муассасаси бугунги кунда юзлаб ўқувчиларни таълим бермоқда. Бу ерда нафақат замонавий билимлар берилади, балки шахсий ривожланишга қаратилган махсус дастурлар ҳам амалга оширилади. Ўқитиш тизими инновацион ёндашув ва энг яхши таълим методларига асосланган. Мазкур лойиҳа "Микрокредитбанк"нинг молиявий кўмаги билан ишга туширилган бўлиб, бугунги кунда муваффақиятли фаолият олиб бормоқда.
Банк Бошқарув раиси ўринбосари Шахло Ибрагимова "Нова Скул" фаолияти билан яқиндан танишиб, ўқувчилар учун яратилган шароит ва имкониятларни кўздан кечирди. Марказ раҳбари билан мулоқот чоғида амалга оширилаётган ишлар, эришилган ютуқлар ва келгуси режалар ҳақида фикр алмашилди.
668aa2d8-9387-44a5-bccf-93d775e2e382.jpg
Зебо Мўминова таълим соҳасидаги ташаббусларини янада кенгайтириб, билингвал таълим тизимидаги болалар боғчаси ҳамда эрта ривожланиш марказини ҳам ташкил этди. Биргина "Нова Скул" лойиҳасини амалга ошириш учун "Микрокредитбанк" томонидан жами 650 минг АҚШ доллари миқдорида кредит ажратилди. Ушбу маблағ биноларни таъмирлаш ва жиҳозлаш ишларига сарфланди. Шунингдек, пойтахт Академияси болалар боғчаси лойиҳаси учун ҳам 1,5 миллиард сўм миқдорида кредит маблағлари йўналтирилди.
Лойиҳанинг умумий қиймати 30 миллиард сўмни ташкил этади. Тадбиркор ўз фаолиятини янада кенгайтириш мақсадида "Микрокредитбанк" томонидан жами 21 миллиард сўм имтиёзли кредит билан таъминланди. Бу орқали 100 нафардан ортиқ янги ишчи ўринлари яратилди.
b4cf73a6-ea67-4fdc-9fd4-8ccde7df6734.jpg
Ҳозирги кунда ушбу учала марказ орқали барча йўналишларга халқаро тажрибага эга профессионал мутахассислар, малакали педагог ва психологлар жалб қилинган.
Зебо Мўминова ва "Нова Скул" жамоаси олдида улкан мақсадлар турибди – янги авлодни етук мутахассис ва ҳақиқий лидер сифатида тарбиялаш.Ўз навбатида, "Микрокредитбанк" бу борада доимо кўмак беришга ва таълим тараққиётига ҳисса қўшишга тайёр.

МКБАНК всегда готов внести свой вклад в развитие образования!
Образование – главный фактор, определяющий развитие и будущее любой нации. Поэтому основательница и директор «Новой школы» Зебо Моминова поставила перед собой цель воспитать патриотичное поколение, способное принимать здоровые, независимые решения и идти в ногу с мировой цивилизацией.
В образовательном учреждении клубного типа «Нова Скул», созданном в Юнусабадском районе города Ташкента, сегодня обучаются сотни учащихся. Здесь не только передаются современные знания, но и реализуются специальные программы, направленные на развитие личности. Система образования основана на инновационном подходе и лучших методах обучения. Данный проект был запущен при финансовой поддержке «Микрокредитбанка» и успешно работает сегодня.
Шахло Ибрагимова, заместитель Председателя Правления Банка, ознакомилась с деятельностью «Нова Скул» и ознакомилась с условиями и возможностями, созданными для студентов. В ходе беседы с руководителем центра состоялся обмен мнениями о проводимой работе, достижениях и планах на будущее.
668aa2d8-9387-44a5-bccf-93d775e2e382.jpg
Зебо Моминова еще больше расширила свои инициативы в сфере образования и основала детский сад в системе двуязычного образования и центр раннего развития. Только на реализацию проекта «Нова Череп» Микрокредитбанк выделил 650 тысяч долларов США. Эти деньги пошли на ремонт и оборудование зданий. Также на проект детского сада столичной академии выделены кредитные средства в размере 1,5 млрд сумов.
Общая стоимость проекта составляет 30 миллиардов сумов. В целях дальнейшего расширения бизнеса предпринимателю был предоставлен льготный кредит в размере 21 млрд сумов от Микрокредитбанка. Благодаря этому было создано более 100 новых рабочих мест.
b4cf73a6-ea67-4fdc-9fd4-8ccde7df6734.jpg
Сегодня через эти три центра по всем направлениям привлекаются профессиональные специалисты с международным опытом, квалифицированные педагоги и психологи.
Зебо Моминова и команда «Нова Череп» ставят перед собой амбициозные цели – воспитать новое поколение зрелыми профессионалами и настоящими лидерами. В свою очередь, «Микрокредитбанк» всегда готов помочь в этом вопросе и внести свой вклад в развитие образования.