МКБАНК доимо таълим тараққиётига ҳисса қўшишга тайёр!
Таълим – ҳар қандай миллатнинг тараққиёти ва келажагини белгилайдиган асосий омил. Шу боис "Нова Скул" асосчиси ва директори Зебо Мўминова ўз олдига соғлом, мустақил қарорлар қабул қиладиган, жаҳон цивилизацияси билан ҳамнафас бўла оладиган ватанпарвар авлодни камолга етказиш мақсадини қўйган.
Тошкент шаҳрининг Юнусобод туманида ташкил этилган "Нова Скул" клуб шаклидаги таълим муассасаси бугунги кунда юзлаб ўқувчиларни таълим бермоқда. Бу ерда нафақат замонавий билимлар берилади, балки шахсий ривожланишга қаратилган махсус дастурлар ҳам амалга оширилади. Ўқитиш тизими инновацион ёндашув ва энг яхши таълим методларига асосланган. Мазкур лойиҳа "Микрокредитбанк"нинг молиявий кўмаги билан ишга туширилган бўлиб, бугунги кунда муваффақиятли фаолият олиб бормоқда.
Банк Бошқарув раиси ўринбосари Шахло Ибрагимова "Нова Скул" фаолияти билан яқиндан танишиб, ўқувчилар учун яратилган шароит ва имкониятларни кўздан кечирди. Марказ раҳбари билан мулоқот чоғида амалга оширилаётган ишлар, эришилган ютуқлар ва келгуси режалар ҳақида фикр алмашилди.
668aa2d8-9387-44a5-bccf-93d775e2e382.jpg
Зебо Мўминова таълим соҳасидаги ташаббусларини янада кенгайтириб, билингвал таълим тизимидаги болалар боғчаси ҳамда эрта ривожланиш марказини ҳам ташкил этди. Биргина "Нова Скул" лойиҳасини амалга ошириш учун "Микрокредитбанк" томонидан жами 650 минг АҚШ доллари миқдорида кредит ажратилди. Ушбу маблағ биноларни таъмирлаш ва жиҳозлаш ишларига сарфланди. Шунингдек, пойтахт Академияси болалар боғчаси лойиҳаси учун ҳам 1,5 миллиард сўм миқдорида кредит маблағлари йўналтирилди.
Лойиҳанинг умумий қиймати 30 миллиард сўмни ташкил этади. Тадбиркор ўз фаолиятини янада кенгайтириш мақсадида "Микрокредитбанк" томонидан жами 21 миллиард сўм имтиёзли кредит билан таъминланди. Бу орқали 100 нафардан ортиқ янги ишчи ўринлари яратилди.
b4cf73a6-ea67-4fdc-9fd4-8ccde7df6734.jpg
Ҳозирги кунда ушбу учала марказ орқали барча йўналишларга халқаро тажрибага эга профессионал мутахассислар, малакали педагог ва психологлар жалб қилинган.
Зебо Мўминова ва "Нова Скул" жамоаси олдида улкан мақсадлар турибди – янги авлодни етук мутахассис ва ҳақиқий лидер сифатида тарбиялаш.Ўз навбатида, "Микрокредитбанк" бу борада доимо кўмак беришга ва таълим тараққиётига ҳисса қўшишга тайёр.

Education is the main factor that determines the development and future of any nation. Therefore, the founder and director of "Nova Skul" Zebo Muminova set herself the goal of raising a patriotic generation that can make healthy, independent decisions and keep pace with world civilization.
The club-type educational institution "Nova Skul", established in the Yunusabad district of Tashkent, currently educates hundreds of students. Here, not only modern knowledge is provided, but also special programs aimed at personal development are implemented. The education system is based on an innovative approach and the best teaching methods. This project was launched with the financial support of "Mikrokreditbank" and is successfully operating today.
Deputy Chairman of the Bank's Management Board, Shakhlo Ibragimova, got acquainted with the activities of "Nova Skul" and examined the conditions and opportunities created for students. During the conversation with the head of the center, they exchanged views on the work being done, achievements and future plans.
Zebo Muminova further expanded her initiatives in the field of education, establishing a bilingual kindergarten and an early childhood development center. For the implementation of the Nova School project alone, a total of 650 thousand US dollars were allocated by Mikrokreditbank. These funds were spent on the repair and equipment of buildings. Also, 1.5 billion soums of credit were allocated for the capital's Academy kindergarten project.
The total cost of the project is 30 billion soums. In order to further expand its activities, the entrepreneur was provided with a preferential loan of 21 billion soums by "Mikrokreditbank". Through this, more than 100 new jobs were created.
Zebo Muminova and the "Nova School" team have ambitious goals - to educate the new generation as qualified specialists and true leaders. In turn, Mikrokreditbank is always ready to support this and contribute to the development of education.