МКБAНК: “Долзарб бир ойлик” лойиҳасини мевали дарахт кўчатлари тарқатиш билан бошлади
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Маҳаллаларда томорқалардан самарали фойдаланишни ташкил етиш орқали аҳоли бандлиги ва даромадларини оширишга қаратилган ишларни янада жадаллаштириш тўғрисида”ги Фармонига мувофиқ, 2025-йил 11-мартдан бошлаб мамлакатимизда “Долзарб бир ойлик” сафарбарлиги еʼлон қилинди.
ba720033-0375-4b8d-83bf-cec195ef157a.jpg
Мазкур фармон ижросини таʼминлаш мақсадида Микрокредитбанк томонидан амалий ташаббуслар жадаллик билан бошлаб юборилди. Жумладан, “Бир маҳалла – бир маҳсулот” ҳамда ижара ерларида “Бир контур – бир маҳсулот” тамойиллари асосида сердаромад екинларни екиш, шунингдек, "Яшил макон" лойиҳаси доирасида Микрокредитбанк ҳомийлигида кам таʼминланган оилаларга мевали дарахт кўчатларини етказиб бериш ишлари амалга оширилмоқда.
f205cb7b-85b5-4475-bfd1-6d67b7aed5db.jpg
Шу йўналишдаги муҳим тадбирлардан бири Бухоро вилоятида ўтказилди. Вилоятда қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари ишлаб чиқаришни кенгайтириш, аҳолининг шахсий томорқаларидан самарали фойдаланишини таʼминлаш мақсадида 380 та хонадонга 10 минг туп гилос, шафтоли, ўрик ва олхўри каби мевали дарахт кўчатлари тарқатилди.
c16c8eef-5070-4cbd-8ab3-c3edf6896023.jpg
“Долзарб бир ойлик” доирасида республикамизнинг барча ҳудудларида банк ҳомийлигида кўчат екиш ишлари изчил давом етмоқда. Бу ташаббус аҳоли даромадларини ошириш, екологияни яхшилаш ва қишлоқ хўжалигини ривожлантиришда муҳим қадам бўлиб хизмат қилишига ишонамиз.

МКБАНК: Проект «Долзарб один месяц» стартовал с раздачи саженцев плодовых деревьев
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан «О дальнейшем ускорении работ, направленных на повышение занятости и доходов населения путем организации эффективного использования фермерских хозяйств микрорайонов», с 11 марта 2025 года в нашей стране объявлена ​​мобилизация «Долзарб одного месяца».
ba720033-0375-4b8d-83bf-cec195ef157a.jpg
Для обеспечения реализации данного указа Микрокредитбанк запустил практические инициативы. В частности, на основе принципов «Один микрорайон – один продукт» и «Один контур – один продукт» осуществляется посадка рентабельных культур, а также доставка саженцев плодовых деревьев малообеспеченным семьям под эгидой Микрокредитного банка в рамках проекта «Зеленое пространство».
f205cb7b-85b5-4475-bfd1-6d67b7aed5db.jpg
Одно из важных мероприятий в этом направлении состоялось в Бухарской области. В целях расширения производства сельскохозяйственной продукции в регионе и обеспечения эффективного использования приусадебных участков населения 10 тысяч саженцев вишни, персика, абрикоса и сливы были розданы 380 хозяйствам.
c16c8eef-5070-4cbd-8ab3-c3edf6896023.jpg
В рамках «Долзарб бир мохусы» последовательно во всех регионах нашей республики продолжается посадка саженцев под эгидой банка. Мы верим, что эта инициатива послужит важным шагом в увеличении доходов населения, улучшении экологии и развитии сельского хозяйства.