Янгилаш: 7 октябр 2025, 12:51
Мамлакатимизда ислоҳотларнинг илк босқичидаёқ таълим тизимини ривожлантиришга катта эътибор қаратилди. Сўнгги йилларда бу соҳада улкан натижаларга эришилмоқда.
Давлатимиз раҳбари Бўстонлиқ туманида ўқитувчи ва мураббийлар билан мулоқотида таълим-тарбия соҳаси ва педагогларнинг хизматларини юксак баҳолаб, уларнинг жамият тараққиётидаги ўрнини алоҳида қайд этди.
5 (151).png
“Микрокредитбанк” АТБ ҳам таълим соҳасини қўллаб-қувватлашга ўз ҳиссасини қўшиб, ушбу йўналишда қатор лойиҳаларни амалга оширмоқда.
Шундай ташаббусларга Тошкент шаҳри Янги ҳаёт тумани Хушнуд маҳалласидаги махсус хусусий боғчаси мисол бўлади. Бу еда болажонларнинг эшитиш ва гапириш қобилияти ривожлантирилади. Боғча раҳбари Сарвиноз Тоғаева. Унинг ҳаётидаги синовлар бугунги фаолияти учун асос бўлди. Айни пайтда боғчада 16 нафар бола тарбияланмоқда, 5 та иш ўрни яратилган.
12 (27).png
Лойиҳа қиймати 90 миллион сўмни ташкил этади. Унинг 33 миллион сўми Микрокредитбанк томонидан имтиёзли кредит сифатида ажратилди. Банк Бошқарув раиси ўринбосари Шахло Ибрагимова муассасада бўлиб, шароитлар билан танишди ва келгусида ҳам қўллаб-қувватлашга тайёрлигини билдирди.
2 (180).png
Шу ўринда таъкидлаш лозимки, “Микрокредитбанк” АТБ томонидан 2025 йилнинг 9 ойи давомида таълим соҳасини қўллаб-қувватлаш учун 40 миллиард сўмдан ортиқ кредит маблағлари йўналтирилиб, соҳада 1 000 га яқин аҳоли бандлиги таъминланди. Ушбу кредитларнинг асосий қисми мактабгача таълим соҳаси ҳиссасига тўғри келади.
8 (92).png
Орамизда Сарвиноз Тоғаева каби фидоий мураббийлар жуда кўп. Уларнинг мана шундай ташаббуслари натижасида ёш авлод келажакда нафақат юртимизда, балки халқаро майдонда ҳам ўз билими ва иқтидорини намоён этади.
7 (98).png
Зеро бугунги авлод Янги Ўзбекистоннинг ёрқин келажаги. Микрокредитбанк ҳам таълим соҳасини ривожлантиришга ҳисса қўша оладиган тадбиркорларни молиявий қўллаб-қувватлашда давом этади.

МКБАНК: Надежное будущее в образовании!
На первом этапе реформ в нашей стране большое внимание уделялось развитию системы образования. В последние годы в этой области достигнуты значительные результаты.
В ходе беседы с учителями и наставниками Бостанлыкского района глава государства высоко оценил заслуги педагогов в сфере образования и воспитания, особо отметил их роль в развитии общества.
5 (151).png
АКБ "Микрокредитбанк" также вносит свой вклад в поддержку сферы образования, реализуя ряд проектов в этом направлении.
Примером такой инициативы является специальный частный детский сад в махалле Хушнуд Янгихаётского района города Ташкента. Здесь развиваются слуховые и речевые способности детей. Руководитель детского сада Сарвиноз Тогаева. Испытания в его жизни стали основой для его нынешней деятельности. В настоящее время в детском саду воспитываются 16 детей, создано 5 рабочих мест.
12 (27).png
Стоимость проекта составляет 90 миллионов сумов. Из них 33 миллиона сумов были выделены Микрокредитбанком в качестве льготного кредита. Заместитель председателя правления банка Шахло Ибрагимова посетила учреждение, ознакомилась с условиями и выразила готовность к дальнейшей поддержке.
2 (180).png
Следует отметить, что за 9 месяцев 2025 года АКБ "Микрокредитбанк" направил более 40 миллиардов сумов кредитных средств на поддержку сферы образования, обеспечив занятость около 1 000 человек. Основная часть этих кредитов приходится на долю дошкольного образования.
8 (92).png
Среди нас много преданных своему делу тренеров, таких как Сарвиноз Тогаева. В результате их инициатив молодое поколение в будущем продемонстрирует свои знания и таланты не только в нашей стране, но и на международной арене.
7 (98).png
Ведь нынешнее поколение - светлое будущее Нового Узбекистана. Микрокредитбанк также продолжит оказывать финансовую поддержку предпринимателям, способным внести свой вклад в развитие сферы образования.