Янгилаш: 7 октябр 2025, 12:51
Мамлакатимизда ислоҳотларнинг илк босқичидаёқ таълим тизимини ривожлантиришга катта эътибор қаратилди. Сўнгги йилларда бу соҳада улкан натижаларга эришилмоқда.
Давлатимиз раҳбари Бўстонлиқ туманида ўқитувчи ва мураббийлар билан мулоқотида таълим-тарбия соҳаси ва педагогларнинг хизматларини юксак баҳолаб, уларнинг жамият тараққиётидаги ўрнини алоҳида қайд этди.
5 (151).png
“Микрокредитбанк” АТБ ҳам таълим соҳасини қўллаб-қувватлашга ўз ҳиссасини қўшиб, ушбу йўналишда қатор лойиҳаларни амалга оширмоқда.
Шундай ташаббусларга Тошкент шаҳри Янги ҳаёт тумани Хушнуд маҳалласидаги махсус хусусий боғчаси мисол бўлади. Бу еда болажонларнинг эшитиш ва гапириш қобилияти ривожлантирилади. Боғча раҳбари Сарвиноз Тоғаева. Унинг ҳаётидаги синовлар бугунги фаолияти учун асос бўлди. Айни пайтда боғчада 16 нафар бола тарбияланмоқда, 5 та иш ўрни яратилган.
12 (27).png
Лойиҳа қиймати 90 миллион сўмни ташкил этади. Унинг 33 миллион сўми Микрокредитбанк томонидан имтиёзли кредит сифатида ажратилди. Банк Бошқарув раиси ўринбосари Шахло Ибрагимова муассасада бўлиб, шароитлар билан танишди ва келгусида ҳам қўллаб-қувватлашга тайёрлигини билдирди.
2 (180).png
Шу ўринда таъкидлаш лозимки, “Микрокредитбанк” АТБ томонидан 2025 йилнинг 9 ойи давомида таълим соҳасини қўллаб-қувватлаш учун 40 миллиард сўмдан ортиқ кредит маблағлари йўналтирилиб, соҳада 1 000 га яқин аҳоли бандлиги таъминланди. Ушбу кредитларнинг асосий қисми мактабгача таълим соҳаси ҳиссасига тўғри келади.
8 (92).png
Орамизда Сарвиноз Тоғаева каби фидоий мураббийлар жуда кўп. Уларнинг мана шундай ташаббуслари натижасида ёш авлод келажакда нафақат юртимизда, балки халқаро майдонда ҳам ўз билими ва иқтидорини намоён этади.
7 (98).png
Зеро бугунги авлод Янги Ўзбекистоннинг ёрқин келажаги. Микрокредитбанк ҳам таълим соҳасини ривожлантиришга ҳисса қўша оладиган тадбиркорларни молиявий қўллаб-қувватлашда давом этади.

From the very first stage of reforms in our country, great attention was paid to the development of the education system. In recent years, tremendous results have been achieved in this area.
In a conversation with teachers and mentors in the Bostanlyk district, the head of our state highly appreciated the merits of the education sector and educators, especially noting their role in the development of society.
5 (151).png
JSCB "Microcreditbank" also contributes to supporting the education sector, implementing a number of projects in this area.
An example of such initiatives is a special private kindergarten in the Khushnud mahalla of the Yangi Hayot district of Tashkent. Here, children's hearing and speaking abilities are developed. Head of the kindergarten Sarvinoz Togayeva. The trials in his life became the basis for his current activities. Currently, 16 children are being raised in the kindergarten, and 5 jobs have been created.
12 (27).png
The project cost is 90 million soums. Of this amount, 33 million soums were allocated by Microcreditbank as a preferential loan. Deputy Chairman of the Management Board of the bank, Shakhlo Ibragimova, visited the institution, familiarized herself with the conditions and expressed readiness to continue supporting in the future.
2 (180).png
It should be noted that during the first nine months of 2025, JSCB "Microcreditbank" allocated over 40 billion soums in loans to support the education sector, providing employment for about 1,000 people. The main part of these loans falls on the share of the preschool education sector.
8 (92).png
Among us, there are many dedicated coaches like Sarvinoz Tog'ayeva. As a result of their initiatives, the younger generation will demonstrate their knowledge and talent not only in our country, but also in the international arena.
7 (98).png
After all, today's generation is the bright future of New Uzbekistan. Microcreditbank will continue to provide financial support to entrepreneurs who can contribute to the development of the education sector.