МКБАНК раҳбарияти Ёшлар билан очиқ мулоқот ўтказди
Ёшлар ҳар бир давлатнинг келажагини, салоҳиятини белгиловчи муҳим ижтимоий қатлам. Зеро, ҳар бир жамиятнинг ҳолати, тақдири ва истиқболи унда яшаётган ёшларнинг салмоғи, маʼнавияти ва онглилиги даражаси билан белгиланади. Ёшлар жамиятнинг эртанги келажаги, унинг фаол аʼзоси, таʼбир жоиз бўлса жамият эртасининг муносиб ворисларидир.
10 (12).png
Жорий йилнинг 27-июн куни “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси О.Бутаев ва Бошқарув раиси ўринбосари И.Джуманиязов 30-июн – Ёшлар куни муносабати билан тизимда фаолият юритаётган фаол, ташаббускор ёш ходимлар билан учрашуви бўлиб ўтди.
4 (74).png
Банк раҳбарияти давлатимиз раҳбари томонидан ёшлар учун қулай шароит яратиш ҳамда рағбатлантиришга доимий эʻтибор қаратилаётганини таʼкидлаб, уларнинг ташаббус ва таклифларини доим қўллаб-қувватлашга тайёрлигини маʻлум қилди.
8 (31).png
Шунингдек, раҳбарият томонидан ёшлар банк тараққиётида муҳим ўрин эгаллаши, уларнинг билим ва салоҳияти – эртанги ютуқларимиз асоси экани алоҳида таʻкидланди.
9 (25).png
Самимий ва қизиқарли интерактив ўйинларни ўз ичига олган мазкур мулоқот давомида ёшлар ўз таклиф ва ташаббусларини билдиришди.
6 (51).png
Жамоавий ва индивидуал беллашувларда департамент директорларининг ҳам иштирок этиши, жамоаларга далда бериб, қўллаб-қувватлашлари тадбирга янада кўтаринки кайфият бағишлади. Айниқса, бу ёшларнинг жамоавий руҳини оширди ва бир-бирлари билан яқинроқ танишишларига ёрдам берди.
2 (82).png
Тадбир якунида энг фаол ёшлар турли номинациялар бўйича дипломлар ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.

Youth is an important social stratum that determines the future and potential of every country. After all, the state, fate, and prospects of every society are determined by the weight, spirituality, and level of awareness of the young people living in it. Youth are the future of society, its active members, so to speak, worthy successors of society's future.
On June 27 of this year, the Chairman of the Board of JSCB "Mikrokreditbank" O. Butayev and Deputy Chairman of the Board I. Djumaniyazov held a meeting with active, enterprising young employees working in the system on the occasion of June 30 - Youth Day.
The bank's management emphasized that the head of our state constantly pays attention to creating favorable conditions for and encouraging young people, and expressed its readiness to always support their initiatives and proposals.
The management also emphasized that young people play an important role in the development of the bank, and their knowledge and potential are the basis of our future successes.
During this dialogue, which included friendly and interesting interactive games, young people expressed their suggestions and initiatives.
The participation of department directors in team and individual competitions, their encouragement and support for the teams, added to the excitement of the event. In particular, this increased the team spirit of the young people and helped them get to know each other better.
At the end of the event, the most active young people were awarded diplomas and souvenirs in various categories.