МКБАНК ва МИГА: Халқаро ҳамкорликнинг янги босқичи
2025 йилнинг 13–18-октябрь кунлари Вашингтон (АҚШ) шаҳрида бўлиб ўтган Жаҳон банки гуруҳининг йиллик форуми (World Bank Annual Meetings 2025) доирасида “Микрокредитбанк” АТБ вакиллари Жаҳон банки гуруҳига кирувчи Халқаро инвестициялар кафолати агентлиги (МИГА) вакиллари билан қароргоҳ бош офисида учрашув ўтказдилар.
Учрашув давомида томонлар ўртасидаги жорий ҳамкорлик натижалари муҳокама қилинди, шунингдек, келажакдаги потенциал ҳамкорлик йўналишлари юзасидан фикр алмашилди.
Қувонарлиси, яқин кунларда “Микрокредитбанк” АТБ ва МИГА ўртасида кичик ва ўрта бизнесни молиялаштириш ҳамда экспорт-импорт операцияларини қўллаб-қувватлаш йўналишларида қўшма лойиҳа амалга оширилиши режалаштирилган.
Мазкур ташриф “Микрокредитбанк” АТБнинг халқаро молия институтлари билан ўзаро ҳамкорликни мустаҳкамлаш ҳамда мамлакат иқтисодий тараққиётига ҳисса қўшувчи ташаббусларни қўллаб-қувватлаш борасидаги фаолиятида муҳим қадам бўлди.

МКБАНК и MIGA: новый этап международного сотрудничества
13-18 октября 2025 года в рамках ежегодного форума Группы Всемирного банка (World Bank Annual Meetings 2025), проходившего в Вашингтоне (США), представители АКБ "Микрокредитбанк" провели встречу с представителями Международного агентства гарантирования инвестиций (MIGA), входящего в Группу Всемирного банка.
В ходе встречи стороны обсудили результаты текущего сотрудничества, а также обменялись мнениями о потенциальных направлениях будущего сотрудничества.
Отрадно, что в ближайшее время планируется реализация совместного проекта между АКБ "Микрокредитбанк" и MIGA по направлениям финансирования малого и среднего бизнеса и поддержки экспортно-импортных операций.
Данный визит стал важным шагом в деятельности АКБ "Микрокредитбанк" по укреплению сотрудничества с международными финансовыми институтами и поддержке инициатив, способствующих экономическому развитию страны.