МКБАНК ва МИГА: Халқаро ҳамкорликнинг янги босқичи
2025 йилнинг 13–18-октябрь кунлари Вашингтон (АҚШ) шаҳрида бўлиб ўтган Жаҳон банки гуруҳининг йиллик форуми (World Bank Annual Meetings 2025) доирасида “Микрокредитбанк” АТБ вакиллари Жаҳон банки гуруҳига кирувчи Халқаро инвестициялар кафолати агентлиги (МИГА) вакиллари билан қароргоҳ бош офисида учрашув ўтказдилар.
Учрашув давомида томонлар ўртасидаги жорий ҳамкорлик натижалари муҳокама қилинди, шунингдек, келажакдаги потенциал ҳамкорлик йўналишлари юзасидан фикр алмашилди.
Қувонарлиси, яқин кунларда “Микрокредитбанк” АТБ ва МИГА ўртасида кичик ва ўрта бизнесни молиялаштириш ҳамда экспорт-импорт операцияларини қўллаб-қувватлаш йўналишларида қўшма лойиҳа амалга оширилиши режалаштирилган.
Мазкур ташриф “Микрокредитбанк” АТБнинг халқаро молия институтлари билан ўзаро ҳамкорликни мустаҳкамлаш ҳамда мамлакат иқтисодий тараққиётига ҳисса қўшувчи ташаббусларни қўллаб-қувватлаш борасидаги фаолиятида муҳим қадам бўлди.

MKBANK and MIGA: a new stage of international cooperation
On October 13-18, 2025, within the framework of the World Bank Group Annual Meetings 2025, held in Washington, D.C. (USA), representatives of JSCB "Microcreditbank" held a meeting with representatives of the International Investment Guarantee Agency (MIGA), which is part of the World Bank Group.
During the meeting, the results of current cooperation between the parties were discussed, and an exchange of views took place on areas of potential future cooperation.
In the near future, it is planned to implement a joint project between JSCB "Microcreditbank" and MIGA in the areas of financing small and medium-sized businesses and supporting export-import operations.
This visit was an important step in the activities of JSCB "Microcreditbank" to strengthen cooperation with international financial institutions and support initiatives that contribute to the economic development of the country.