МКБАНК халқаро ҳамкорлик доирасида 15,8 млн АҚШ доллари жалб қилди
“Микрокредитбанк” АТБ чекка ҳудудларда яшовчи аҳолини молиявий қўллаб-қувватлаш ва тадбиркорликка жалб этиш мақсадида хорижий молия институтлари билан ҳамкорликни кенгайтирмоқда.
Банк 2025-йил давомида чет эл молия институтларидан жами 260 млн. АҚШ доллари миқдорида ресурс жалб қилишни режалаштирган. Ушбу режанинг амалий ифодаси сифатида, Сингапурнинг “Олам Глобал Агри [Треасурй] Пте Лтд” компанияси билан 15,8 млн АҚШ долларлик савдони молиялаштириш битими имзоланди ва маблағ жалб қилинди.
Мазкур ресурс ҳисобидан хотин-қизлар ва ёшлар тадбиркорлигини қўллаб-қувватлаш, инновацион ташаббусларни молиялаштириш кўзда тутилган.
Бу ҳамкорлик мамлакатимизда кичик ва ўрта бизнесни ривожлантириш билан бирга, Ўзбекистон ва Сингапур ўртасидаги иқтисодий алоқаларни мустаҳкамлашга хизмат қилади.

АКБ «Микрокредитбанк» расширяет сотрудничество с зарубежными финансовыми институтами с целью оказания финансовой поддержки населению, проживающему в отдаленных районах, и привлечения их к предпринимательству.
До 2025 года банк привлечет в иностранных финансовых институтах в общей сложности 260 млн долларов США. Планируется привлечь ресурсы в размере долларов США. В качестве практического воплощения этого плана было подписано соглашение о торговом финансировании на сумму 15,8 млн долларов США и получены средства от сингапурской компании Olam Global Agri [Treasury] Pte Ltd.
Данный ресурс предназначен для поддержки женского и молодежного предпринимательства и финансирования инновационных инициатив.
Данное партнерство послужит развитию малого и среднего бизнеса в нашей стране, а также укреплению экономических связей между Узбекистаном и Сингапуром.