МКБАНК ходимлари Тошкент давлат иқтисодиёт университетида ўқув семинари ўтказди
Куни кеча “Микрокредитбанк” АТБ ходимлари иштирокида Тошкент давлат иқтисодиёт университетида “Тижорат банкларида маркетинг ва реклама фаолиятини такомиллаштириш” мавзусидаги илмий семинар ўтказилди. Семинар Тошкент давлат иқтисодиёт университетининг “Маркетинг” кафедраси томонидан банк билан инновацион корпоратив ҳамкорлик доирасида ташкил этилди.
Семинарда банкимизнинг Маркетинг ва реклама бошқармаси бошлиғи Жавоҳир Акрамов ва бўлим бошлиғи Абдулазиз Абдуллаевлар иштирок этишди.
photo_2025-01-03_16-21-58.jpg
Мазкур семинар давомида профессор-ўқитувчиларга банклар фаолиятида маркетингнинг ўрни, уларда рекламани ташкил этишни такомиллаштириш ҳамда замонавий технологияларни қўллаган ҳолда молия ташкилотлари маркетингини ривожлантириш бўйича тақдимот ҳам тақдим этилди.
Самимий мулоқот тарзида ўтган семинарда профессор-ўқитувчилар банклар фаолиятида маркетинг бўйича амалиёт ва назариянинг ўзаро боғлиқлигини таъкидлашди ва ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди.

На днях в Ташкентском государственном экономическом университете с участием сотрудников АКБ "Микрокредитбанк" состоялся научный семинар на тему "Совершенствование маркетинговой и рекламной деятельности в коммерческих банках." Семинар был организован кафедрой "Маркетинг" Ташкентского государственного экономического университета в рамках инновационного корпоративного сотрудничества с банком.
В семинаре приняли участие начальник управления маркетинга и рекламы нашего банка Жавохир Акрамов и начальник отдела Абдулазиз Абдуллаев.
В ходе данного семинара профессорско-преподавательскому составу была представлена презентация о роли маркетинга в деятельности банков, совершенствовании организации рекламы в них, а также развитии маркетинга финансовых организаций с применением современных технологий.
На семинаре, прошедшем в форме искреннего диалога, профессора и преподаватели подчеркнули взаимосвязь практики и теории маркетинга в деятельности банков и получили ответы на интересующие их вопросы.