МКБАНК ходимлари Тошкент давлат иқтисодиёт университетида ўқув семинари ўтказди
Куни кеча “Микрокредитбанк” АТБ ходимлари иштирокида Тошкент давлат иқтисодиёт университетида “Тижорат банкларида маркетинг ва реклама фаолиятини такомиллаштириш” мавзусидаги илмий семинар ўтказилди. Семинар Тошкент давлат иқтисодиёт университетининг “Маркетинг” кафедраси томонидан банк билан инновацион корпоратив ҳамкорлик доирасида ташкил этилди.
Семинарда банкимизнинг Маркетинг ва реклама бошқармаси бошлиғи Жавоҳир Акрамов ва бўлим бошлиғи Абдулазиз Абдуллаевлар иштирок этишди.
photo_2025-01-03_16-21-58.jpg
Мазкур семинар давомида профессор-ўқитувчиларга банклар фаолиятида маркетингнинг ўрни, уларда рекламани ташкил этишни такомиллаштириш ҳамда замонавий технологияларни қўллаган ҳолда молия ташкилотлари маркетингини ривожлантириш бўйича тақдимот ҳам тақдим этилди.
Самимий мулоқот тарзида ўтган семинарда профессор-ўқитувчилар банклар фаолиятида маркетинг бўйича амалиёт ва назариянинг ўзаро боғлиқлигини таъкидлашди ва ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди.

MKBANK employees conducted a training seminar at Tashkent State University of Economics
Recently, a scientific seminar on "Improving marketing and advertising activities in commercial banks" was held at the Tashkent State University of Economics with the participation of employees of "Mikrokreditbank" AKB. The seminar was organized by the Department of "Marketing" of the Tashkent State University of Economics within the framework of innovative corporate cooperation with the bank.
The seminar was attended by the head of the marketing and advertising department of our bank Javohir Akramov and the head of the department Abdulaziz Abdullayev.
photo_2025-01-03_16-21-58.jpg
During this seminar, the teaching staff was presented with a presentation on the role of marketing in the activities of banks, improving the organization of advertising in them, as well as developing the marketing of financial organizations using modern technologies.
At the seminar, which was held in the form of a sincere dialogue, the professors and teachers emphasized the relationship between the practice and the theory of marketing in the activities of banks and received answers to their questions.