МКБАНК ходимлари “Узбекистан Этҳно Гамес” республика фестивалида ғолибликни қўлга киритди!
Хабарингиз бор, жорий йилнинг 16-17-май кунлари Тошкент шаҳрида жойлашган “Ўзбекистон миллий” боғида вазирлик, юқори турувчи республика ташкилотларида фаолият юритаётган ходимлар ўртасида этноспорт турлари бўйича “Узбекистан Этҳно Гамес” республика фестивали ўтказилди.
23 та турли ташкилот ва вазирликларнинг 200 нафардан ортиқ ходимларини бир жойга тўплаган мазкур мусобақада “Микрокредитбанк” АТБ ходимлари ҳам фаол қатнашди.
Қизғин ва дўстона кайфиятда ўтган фестивалда жамоалар кураш, камондан отиш, мас-рестлинг, арқон тортиш, тош кўтариш ва қарабтеп (ланка) каби спорт турлари бўйича куч синашди.
2 (88).png
Қувонарлиси, “Микрокредитбанк” АТБ ходимлари спортнинг миллий кураш турида ўз вазнлари бўйича ғолиб деб топилди. Фестивалда банк ходими Равшан Жўраев 73 кг вазнда фахрли 1-ўринни , Аббосхон Хайдаров эса 90 кг вазнда 2-ўринни қўлга киритди ва ташкилотчилар томонидан эсдалик совғалар билан тақдирланди.
Бу ютуқ билан ҳамкасбларимизни табриклаймиз ва доим шундай га‘лабалар ёр бўлсин деймиз!
5 (81).png
Maʻlumot uchun, mazkur festival Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 25-maydagi “Etnosport turlarini va rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarorida belgilangan vazifalar ijrosini taʼminlashga qaratilgan.

As you know, on May 16-17 of this year, the "Uzbekistan Ethno Games" republican festival of ethnosports was held among employees of ministries and higher-ranking republican organizations in the "Uzbekistan National" park in Tashkent.
The competition, which brought together more than 200 employees from 23 different organizations and ministries, also actively participated in the employees of JSCB "Mikrokreditbank".
The festival, which was held in a lively and friendly atmosphere, saw teams compete in sports such as wrestling, archery, mass wrestling, tug-of-war, rock climbing, and karbetep (lanka).
2 (88).png
It is gratifying that employees of JSCB "Mikrokreditbank" were recognized as winners in their weight categories in the national wrestling competition. At the festival, bank employee Ravshan Juraev took an honorable 1st place in the weight category of 73 kg, and Abboskhon Khaydarov took 2nd place in the weight category of 90 kg and was awarded with souvenirs by the organizers.
We congratulate our colleagues on this achievement and wish them continued victories!
5 (81).png
For your information, this festival is aimed at ensuring the implementation of the tasks set out in the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan "On Ethnosports and Measures for Their Development" dated May 25, 2022.