МКБАНК ходимлари “Узбекистан Этҳно Гамес” республика фестивалида ғолибликни қўлга киритди!
Хабарингиз бор, жорий йилнинг 16-17-май кунлари Тошкент шаҳрида жойлашган “Ўзбекистон миллий” боғида вазирлик, юқори турувчи республика ташкилотларида фаолият юритаётган ходимлар ўртасида этноспорт турлари бўйича “Узбекистан Этҳно Гамес” республика фестивали ўтказилди.
23 та турли ташкилот ва вазирликларнинг 200 нафардан ортиқ ходимларини бир жойга тўплаган мазкур мусобақада “Микрокредитбанк” АТБ ходимлари ҳам фаол қатнашди.
Қизғин ва дўстона кайфиятда ўтган фестивалда жамоалар кураш, камондан отиш, мас-рестлинг, арқон тортиш, тош кўтариш ва қарабтеп (ланка) каби спорт турлари бўйича куч синашди.
2 (88).png
Қувонарлиси, “Микрокредитбанк” АТБ ходимлари спортнинг миллий кураш турида ўз вазнлари бўйича ғолиб деб топилди. Фестивалда банк ходими Равшан Жўраев 73 кг вазнда фахрли 1-ўринни , Аббосхон Хайдаров эса 90 кг вазнда 2-ўринни қўлга киритди ва ташкилотчилар томонидан эсдалик совғалар билан тақдирланди.
Бу ютуқ билан ҳамкасбларимизни табриклаймиз ва доим шундай га‘лабалар ёр бўлсин деймиз!
5 (81).png
Maʻlumot uchun, mazkur festival Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 25-maydagi “Etnosport turlarini va rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarorida belgilangan vazifalar ijrosini taʼminlashga qaratilgan.

Сотрудники МКБАНКа стали победителями республиканского фестиваля «Этноигры Узбекистана»!
Как известно, 16-17 мая текущего года в Ташкенте в Национальном парке «Узбекистан» прошел республиканский фестиваль этноспорта «Этноигры Узбекистана» среди работников министерств и вышестоящих республиканских организаций.
Сотрудники АКБ «Микрокредитбанк» также приняли активное участие в данном конкурсе, который объединил более 200 сотрудников из 23 различных организаций и министерств.
На фестивале, который прошел в оживленной и дружественной атмосфере, команды соревновались в таких видах спорта, как борьба, стрельба из лука, рукопашный бой, перетягивание каната, скалолазание и карбетеп (ланка).
2 (88).png
Радостно, что сотрудники АКБ «Микрокредитбанк» были признаны победителями в своих весовых категориях на республиканских соревнованиях по борьбе. На фестивале банковский служащий Равшан Джураев занял почетное 1 место в весовой категории 73 кг, а Аббосхон Хайдаров занял 2 место в весовой категории 90 кг и был награжден памятными подарками от организаторов.
Поздравляем наших коллег с этим достижением и желаем им дальнейших побед!
5 (81).png
К вашему сведению, данный фестиваль направлен на обеспечение реализации задач, обозначенных в Постановлении Президента Республики Узбекистан «Об этноспорте и мерах по его развитию» от 25 мая 2022 года.