Янгилаш: 8 май 2025, 18:42
Жорий йилнинг 3-май куни Марказий банк билан ҳамкорликда халқаро Глобал Моней Wеек ҳафталиги доирасида Тошкент шаҳридаги "Хушнуд" ва "Хончорбоғ" маҳалла фуқаролар йиғинидаги кутубхоналарда болалар учун молиявий саводхонлик дарслари ташкил этилди.
4 (43).png
Қизиқарли ва интерактив машғулотларда ўқувчи ёшлар молиявий атамалар билан танишиб, пул бошқаруви, банк хизматларидан самарали фойдаланиш ва банк карталари тўғрисидаги зарур кўникмаларни ўзлаштирди.
9 (13).png
Э’тиборлиси, болалар молиявий саводхонлик бўйича ўз билимларини мустаҳкамлаш билан бирга, ўзаро савол-жавоблар орқали дарснинг янақа мазмунли ўтишига ҳисса қўшди.
8 (19).png
Та’кидлаш керакки, маҳалла аҳолисининг молиявий саводхонлигини ошириш мақсадида маҳалладаги кутубхоналарда ташкил этилаётган бундай тадбирлар яхши самара бермоқда.
МКБАНКда ёшларнинг молиявий саводхонлигини оширишга қаратилган бу каби ижтимоий лойиҳалар давом эттирилади.

От финансовой грамотности к финансовым знаниям
3 мая текущего года совместно с Центральным банком в библиотеках сходов граждан «Хушнуд» и «Хончорбог» города Ташкента в рамках международной Недели денег Global Money Week были организованы уроки финансовой грамотности для детей.
4 (43).png
В ходе интересных и интерактивных занятий юные студенты изучили финансовую терминологию и приобрели необходимые навыки управления финансами, эффективного использования банковских услуг и банковских карт.
9 (13).png
Примечательно, что дети не только укрепили свои знания в области финансовой грамотности, но и сделали урок более содержательным благодаря взаимным сессиям вопросов и ответов.
8 (19).png
Следует отметить, что подобные мероприятия, организованные в местных библиотеках с целью повышения финансовой грамотности местных жителей, дают хорошие результаты.
МКБАНК продолжит реализацию подобных социальных проектов, направленных на повышение финансовой грамотности молодежи.