Янгилаш: 8 май 2025, 18:42
Жорий йилнинг 3-май куни Марказий банк билан ҳамкорликда халқаро Глобал Моней Wеек ҳафталиги доирасида Тошкент шаҳридаги "Хушнуд" ва "Хончорбоғ" маҳалла фуқаролар йиғинидаги кутубхоналарда болалар учун молиявий саводхонлик дарслари ташкил этилди.
4 (43).png
Қизиқарли ва интерактив машғулотларда ўқувчи ёшлар молиявий атамалар билан танишиб, пул бошқаруви, банк хизматларидан самарали фойдаланиш ва банк карталари тўғрисидаги зарур кўникмаларни ўзлаштирди.
9 (13).png
Э’тиборлиси, болалар молиявий саводхонлик бўйича ўз билимларини мустаҳкамлаш билан бирга, ўзаро савол-жавоблар орқали дарснинг янақа мазмунли ўтишига ҳисса қўшди.
8 (19).png
Та’кидлаш керакки, маҳалла аҳолисининг молиявий саводхонлигини ошириш мақсадида маҳалладаги кутубхоналарда ташкил этилаётган бундай тадбирлар яхши самара бермоқда.
МКБАНКда ёшларнинг молиявий саводхонлигини оширишга қаратилган бу каби ижтимоий лойиҳалар давом эттирилади.

Rate valid as of 13.07.2026 11:00:00
On May 3 of this year, in collaboration with the Central Bank, financial literacy classes for children were organized in the libraries of the "Khushnud" and "Khonchorbog" neighborhood citizens' assemblies in Tashkent as part of the international Global Money Week.
4 (43).png
In interesting and interactive sessions, young students learned financial terminology and acquired the necessary skills for money management, effective use of banking services, and bank cards.
9 (13).png
Notably, the children not only strengthened their knowledge of financial literacy, but also contributed to a more meaningful lesson through mutual question-and-answer sessions.
8 (19).png
It should be noted that such events organized in local libraries to increase the financial literacy of local residents are yielding good results.
MKBANK will continue to implement such social projects aimed at increasing the financial literacy of young people.