Мутолаа Премиум тақдимоти бўлиб ўтди
Китоб – шунчаки қоғоз ва сатрлар эмас. У – тажриба, билим, ҳаёт фалсафаси ва оламни англаш калити. Китоб ўқиш инсонни фақат маʼлумот билан эмас, балки ақл, руҳ ва дунёқараш билан ҳам бойитади.
Микрокредитбанк ходимлари ўртасида китобхонлик маданиятини кенг тарғиб қилиш, уларнинг маʼнавий дунёсини бойитиш ва касбий самарадорликни ошириш мақсадида Ёшлар ишлари агентлиги томонидан амалга оширилаётган Мутолаа лойиҳаси бўйича ҳамкорлик йўлга қўйилди.
Бугун мазкур лойиҳа доирасидаги Мутолаа Премиум тақдимоти бўлиб ўтди. Тадбир давомида ўзбек тилидаги энг сара 3500 дан ортиқ аудио ва электрон китоблар жамланган илованинг имкониятлари таништирилди.
Та’кидлаш керакки, банк ходимлари учун бундай лойиҳалар – касбий ўсиш, шахсий ривожланиш ва жамоа ичида маʼнавий муҳитни мустаҳкамлашда муҳим аҳамиятга эга.

Mutolaa Premium presentation took place
A book is not just paper and lines. It is a source of experience, knowledge, a philosophy of life, and the key to understanding the world. Reading a book enriches a person not only with information, but also with intelligence, spirit, and worldview.
Cooperation was established on the Mutolaa project, implemented by the Youth Affairs Agency, in order to widely promote the culture of reading among employees of the Microcredit Bank, enrich their spiritual world, and increase professional efficiency.
Today, the presentation of Mutolaa Premium, part of this project, took place. During the event, the capabilities of the application, which contains more than 3,500 of the best audio and e-books in the Uzbek language, were introduced.
It should be noted that for bank employees, such projects are important for professional growth, personal development, and strengthening the moral atmosphere within the team.
It was agreed to continue this project on a more comprehensive basis within the framework of cooperation.