Наманганда “Коррупцияга биргаликда курашамиз!” тадбири ўтказилди
Жорий йилнинг 4 декабрь куни “Микрокредитбанк” АТБ Наманган вилоят ҳудудий бошқармасида коррупция қарши кураш, ҳуқуқбузарлик ва жиноятларнинг олдини олиш бўйича ўқув-семинар ўтказилди.
Унда банкнинг барча БХО (БХМ) раҳбарлари ҳамда ҳудуддаги ходимлар ЗООМ орқали иштирок этишди.
Group 2131329094.png
Тадбирда қатнашган вилоят Адлия бошқармаси коррупцияга қарши курашиш бўлими бошлиғи Дилмурод Эргашев, Наманган шаҳар прокуратураси иқтисодий сектор бўйича прокурор катта ёрдамчилари Жаҳонгир Хамиджонов ва Шавкат Юсуфжоновлар томонидан амалий мисоллар билан маъруза қилишди.
Group 2131329095.png
Шунингдек, коррупция жамият тараққиётига, адолатга ва инсонлар ўртасидаги ишончга энг катта хавф туғдирувчи иллат эканлигини таъкидлашди. У нафақат иқтисодий ривожланишни секинлаштириши, балки давлат ва фуқаролар ўртасидаги ишонч пойдеворини ҳам заифлаштириши, коррупцияга қарши кураш фақат бир кунлик эмас, балки кундалик ҳаётимизда қатъий амал қилиниши лозим тамойил бўлиши зарурлиги қайд этилди.

4 декабря текущего года в Наманганском областном территориальном управлении АКБ "Микрокредитбанк" был проведен учебный семинар по борьбе с коррупцией, профилактике правонарушений и преступлений.
В нем приняли участие все руководители БХО (БХЦ) банка и сотрудники региона через ZOOM.
На мероприятии с практическими примерами выступили начальник отдела по противодействию коррупции областного управления юстиции Дилмурод Эргашев, старшие помощники прокурора по экономическому сектору прокуратуры города Намангана Джахонгир Хамиджонов и Шавкат Юсуфжонов.
Они также подчеркнули, что коррупция представляет наибольшую угрозу развитию общества, справедливости и доверия между людьми. Отмечалось, что она не только замедляет экономическое развитие, но и ослабляет фундамент доверия между государством и гражданами, борьба с коррупцией должна быть не однодневным, а принципом, который должен строго соблюдаться в нашей повседневной жизни.