Наманганда “Коррупцияга биргаликда курашамиз!” тадбири ўтказилди
Жорий йилнинг 4 декабрь куни “Микрокредитбанк” АТБ Наманган вилоят ҳудудий бошқармасида коррупция қарши кураш, ҳуқуқбузарлик ва жиноятларнинг олдини олиш бўйича ўқув-семинар ўтказилди.
Унда банкнинг барча БХО (БХМ) раҳбарлари ҳамда ҳудуддаги ходимлар ЗООМ орқали иштирок этишди.
Group 2131329094.png
Тадбирда қатнашган вилоят Адлия бошқармаси коррупцияга қарши курашиш бўлими бошлиғи Дилмурод Эргашев, Наманган шаҳар прокуратураси иқтисодий сектор бўйича прокурор катта ёрдамчилари Жаҳонгир Хамиджонов ва Шавкат Юсуфжоновлар томонидан амалий мисоллар билан маъруза қилишди.
Group 2131329095.png
Шунингдек, коррупция жамият тараққиётига, адолатга ва инсонлар ўртасидаги ишончга энг катта хавф туғдирувчи иллат эканлигини таъкидлашди. У нафақат иқтисодий ривожланишни секинлаштириши, балки давлат ва фуқаролар ўртасидаги ишонч пойдеворини ҳам заифлаштириши, коррупцияга қарши кураш фақат бир кунлик эмас, балки кундалик ҳаётимизда қатъий амал қилиниши лозим тамойил бўлиши зарурлиги қайд этилди.

The event "Together to Fight Corruption!" was held in Namangan.
On December 4 of this year, a training seminar on combating corruption, preventing offenses and crimes was held at the Namangan regional branch of JSCB "Microcreditbank."
All managers of the bank's BXO (BXM) and employees in the region participated in it via ZOOM.
Group 2131329094.png
Dilmurod Ergashev, Head of the Anti-Corruption Department of the Regional Justice Department, and Jahongir Hamidjonov and Shavkat Yusufjonov, Senior Assistants to the Prosecutor for the Economic Sector of the Namangan City Prosecutor's Office, participated in the event and presented practical examples.
Group 2131329095.png
They also emphasized that corruption poses the greatest threat to the development of society, justice, and trust between people. It was noted that it not only slows down economic development, but also weakens the foundation of trust between the state and citizens, and that the fight against corruption should not be a one-day phenomenon, but a principle that must be strictly observed in our daily lives.