“Микрокредитбанк” АТБ ташаббуси билан ташкил этилган “Раҳбар ва ёшлар” учрашувининг навбатдаги мулоқоти Тошкент вилояти, Нурафшон шаҳридаги Ёшлар марказида бўлиб ўтди.
dfacaa6b-a6c2-45cb-8cd9-0a7026bc1fbc.png
Очиқ мулоқотда банк Бошқарув раиси ўринбосари в.в.б. А. Мустафаев, Кичик бизнес департаменти директори Ф.Ғайбуллаев, Нурафшон шаҳар ҳокимининг ёшлар масалалари бўйича вакили Ш.Иномхоновлар ёш тадбиркорлар, маҳалла ёшлари, битирувчилар ва фаол ёшлар билан суҳбатлашди.
e335a81d-61e6-4a30-a89b-465a68ae8bd9.png
Учрашувда банк хизматлари, тадбиркорликни бошлаш бўйича маълумотлар берилиб, молиявий саводхонлик ва бандликни таъминлаш, коррупсион ҳолатлар каби долзарб мавзулар юзасидан очиқ ва самимий суҳбатлар уюштирилди.
74bdc9d3-f4ca-473a-8277-89dcb8a89bae.png
b56f88e0-b242-4848-8680-a5be6036448d.png
Учрашув якунида ёшлар тадбиркорликни бошлаш, кредит олиш шартлари ва қўшимча имкониятлар яратиш ҳақида ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди. Шунингдек, таклиф ва муаммоларини масъулларга етказиш имконига эга бўлишди.

Proposals from Nurafshon youth were heard.
The next meeting of the "Leader and Youth" meeting, organized at the initiative of JSCB "Microcreditbank," took place at the Youth Center in the city of Nurafshan, Tashkent region.
dfacaa6b-a6c2-45cb-8cd9-0a7026bc1fbc.png
During the open dialogue, the Acting Deputy Chairman of the Management Board of the bank, A.A. A. Mustafayev, Director of the Small Business Department F. Gaybullayev, and the representative of the khokim of the city of Nurafshan for youth affairs Sh. Inomkhanov spoke with young entrepreneurs, mahalla youth, graduates, and active youth.
e335a81d-61e6-4a30-a89b-465a68ae8bd9.png
During the meeting, information was provided on banking services, starting a business, and open and sincere conversations were held on topical issues such as financial literacy and employment, and corruption.
74bdc9d3-f4ca-473a-8277-89dcb8a89bae.png
b56f88e0-b242-4848-8680-a5be6036448d.png
At the end of the meeting, young people received answers to their questions about starting a business, the conditions for obtaining a loan, and creating additional opportunities. They also had the opportunity to convey their suggestions and problems to those responsible.