Паррандачилик йўналишида фаолият юритаётган тадбиркорлар билан очиқ мулоқот бўлиб ўтди
Самарқанд туманида ташкил этилган мазкур учрашувда “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси Ориф Бутаев, Самарқанд тумани ҳокими Сирожиддин Усмонов, шаҳар ва туманлардаги 40 дан ортиқ паррандачилик хўжаликлари раҳбарлари ҳамда тадбиркорлар иштирок этди.
4 (50).png
Очиқ мулоқотда юртимизда паррандачилик соҳасига берилаётган имтиёзлар, банк томонидан тадбиркорларга таклиф қилинаётган кредит ва хизматлар хусусида маʼлумотлар берилди. Шунингдек, ички бозорни сифатли ва арзон паррандачилик маҳсулотлари билан узлуксиз таʼминлаш, ишлаб чиқариш қувватларини кенгайтириш, соҳада фаолият юритувчи хўжаликларни давлат томонидан қўллаб-қувватлаш самарадорлигини ошириш ҳамда аҳоли бандлигини таʼминлаш масалалари муҳокама қилинди.
8 (27).png
6 (43).png
Тадбиркорлар томонидан билдирилган мурожаатлар юзасидан уларга ҳуқуқий тушунтириш ва тавсиялар берилди. Шунингдек, муддат талаб этадиган мурожаатлар тегишли масʼуллар зиммасига юклатилиб, уларнинг ижроси қатʼий назоратга олинди.

Состоялся открытый диалог с предпринимателями, работающими в птицеводческой отрасли.
Во встрече, организованной в Самаркандском районе, приняли участие Ориф Бутаев, председатель правления АКБ «Микрокредитбанк», Сирожиддин Усманов, хоким Самаркандского района, а также более 40 руководителей птицеводческих хозяйств и предпринимателей города и районов.
4 (50).png
В ходе открытого диалога была предоставлена ​​информация о льготах, предоставляемых птицеводческой отрасли в нашей стране, а также о кредитах и ​​услугах, предлагаемых банком предпринимателям. Обсуждались также вопросы бесперебойного обеспечения внутреннего рынка качественной и доступной продукцией птицеводства, расширения производственных мощностей, повышения эффективности государственной поддержки хозяйств отрасли, обеспечения занятости населения.
8 (27).png
6 (43).png
Предпринимателям были предоставлены правовые разъяснения и рекомендации по их обращениям. Также поручения, требующие определенного срока исполнения, были переданы соответствующим должностным лицам, а их выполнение строго контролировалось.