Паррандачилик йўналишида фаолият юритаётган тадбиркорлар билан очиқ мулоқот бўлиб ўтди
Самарқанд туманида ташкил этилган мазкур учрашувда “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси Ориф Бутаев, Самарқанд тумани ҳокими Сирожиддин Усмонов, шаҳар ва туманлардаги 40 дан ортиқ паррандачилик хўжаликлари раҳбарлари ҳамда тадбиркорлар иштирок этди.
4 (50).png
Очиқ мулоқотда юртимизда паррандачилик соҳасига берилаётган имтиёзлар, банк томонидан тадбиркорларга таклиф қилинаётган кредит ва хизматлар хусусида маʼлумотлар берилди. Шунингдек, ички бозорни сифатли ва арзон паррандачилик маҳсулотлари билан узлуксиз таʼминлаш, ишлаб чиқариш қувватларини кенгайтириш, соҳада фаолият юритувчи хўжаликларни давлат томонидан қўллаб-қувватлаш самарадорлигини ошириш ҳамда аҳоли бандлигини таʼминлаш масалалари муҳокама қилинди.
8 (27).png
6 (43).png
Тадбиркорлар томонидан билдирилган мурожаатлар юзасидан уларга ҳуқуқий тушунтириш ва тавсиялар берилди. Шунингдек, муддат талаб этадиган мурожаатлар тегишли масʼуллар зиммасига юклатилиб, уларнинг ижроси қатʼий назоратга олинди.

An open dialogue was held with entrepreneurs operating in the poultry sector
The meeting, organized in the Samarkand district, was attended by Orif Butayev, Chairman of the Board of JSCB "Mikrokreditbank", Sirojiddin Usmanov, Governor of the Samarkand district, and more than 40 heads of poultry farms and entrepreneurs from the city and districts.
4 (50).png
The open dialogue provided information on the benefits provided to the poultry sector in our country, loans and services offered by the bank to entrepreneurs. The issues of uninterrupted supply of the domestic market with high-quality and affordable poultry products, expansion of production capacities, increasing the efficiency of state support for farms operating in the sector, and ensuring employment of the population were also discussed.
8 (27).png
6 (43).png
Legal explanations and recommendations were provided to entrepreneurs regarding their appeals. Also, appeals requiring time were assigned to the relevant officials, and their implementation was strictly monitored.