Қоракўл ва Ромитан туманларида аҳоли ҳамда тадбиркорлар билан учрашув бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 31-октябрь ва 1 ноябрь кунлари Бухоро вилояти Қоракўл ва Ромитан туманларида “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси ўринбосари И.Мамаджанов раҳбарлигида ҳудуддаги аҳоли ва тадбиркорлар билан учрашув ташкил этилди.
5 (183).png
Учрашувда ҳудуддаги аҳоли бандлигини таъминлаш, оилавий тадбиркорликни ривожлантириш, кичик бизнес субъектларини қўллаб-қувватлаш ва аҳолининг даромадларини ошириш масалалари атрофлича муҳокама қилинди.
3 (213).png
Жумладан, Қоракўл туманида 20 дан ортиқ, Ромитан туманида эса 30 га яқин мурожаатлар қабул қилиниб, уларнинг аксарияти жойида ҳал этилди.
9 (100).png
Тадбир давомида И.Мамаджанов ҳудуддаги кичик саноат зоналари ва маҳаллалардаги лойиҳалар билан танишиб, аҳолининг ташаббусларини қўллаб-қувватлаш юзасидан тегишли ходимларга кўрсатмалар берди.

В Каракульском и Ромитанском районах состоялась встреча с жителями и предпринимателями
31 октября и 1 ноября текущего года в Каракульском и Ромитанском районах Бухарской области под руководством заместителя председателя правления АКБ "Микрокредитбанк" И.Мамаджанова была организована встреча с местными жителями и предпринимателями.
5 (183).png
На встрече были подробно обсуждены вопросы обеспечения занятости населения региона, развития семейного предпринимательства, поддержки субъектов малого бизнеса и повышения доходов населения.
3 (213).png
В частности, в Каракульском районе было принято более 20 обращений, а в Ромитанском районе - около 30, большинство из которых были решены на месте.
9 (100).png
В ходе мероприятия И.Мамаджанов ознакомился с проектами в малых промышленных зонах и махаллях региона и дал соответствующим сотрудникам указания по поддержке инициатив населения.