Ромитан туманида тадбиркорлар билан учрашув ўтказилди
“Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси ўринбосари Баҳодир Алланиязов Бухоро вилояти Ромитан туманидаги Банк хизматлари марказида тадбиркорлар билан очиқ мулоқот ўтказди.
vv2.png
Учрашувда туманда фаолият юритаётган 20 нафарга яқин тадбиркорлар иштирок этиб, ўзларини қизиқтирган саволларга мутасаддилардан жавоб олишди. Ўз навбатида, йиғилганларга банк томонидан тадбиркорларга таклиф этилаётган кредит маҳсулотлари, факторинг хизматлари ҳақида ма’лумотлар берилди.
vv4.png
Хусусан, очиқ мулоқотда тумандаги “Вароско Газ” ОИЛ — автогаз қуйиш шохобчаси фаолиятини ривожлантириш учун 300 млн сўм, “Био Фармсервис” МЧЖ — дорихона фаолиятини йўлга қўйиш учун 100 млн сўм, “Достон Мемориалс Қурилиш” МЧЖ фаолиятини ривожлантириш учун 300 млн сўмлик кредит олишга эҳтиёжлари борлигини билдиришди.
Учрашув якунида барча тадбиркорларнинг мурожаатлари тегишли мас’уллар томонидан ўрганилиб, ҳуқуқий ва молиявий ёрдам кўрсатилиши белгиланди.

В Ромитанском районе прошла встреча с предпринимателями
Заместитель председателя правления АКБ «Микрокредитбанк» Баходир Алланиязов провел открытый диалог с предпринимателями в Центре банковских услуг Ромитанского района Бухарской области.
vv2.png
На встрече присутствовали около 20 предпринимателей, работающих в районе, которые получили ответы на свои вопросы от должностных лиц. В свою очередь присутствующим была предоставлена ​​информация о кредитных продуктах и ​​факторинговых услугах, предлагаемых банком предпринимателям.
vv4.png
В частности, в ходе открытого диалога была высказана потребность в получении кредита в размере 300 млн сумов на развитие деятельности автозаправочной станции «Varasko Gaz OIL» в районе, 100 млн сумов на создание аптеки для ООО «Bio Farmservis» и 300 млн сумов на развитие деятельности ООО «Doston Memorials Qurilish».
По итогам встречи было принято решение, что обращения всех предпринимателей будут рассмотрены соответствующими органами и оказана юридическая и финансовая помощь.