СИРДАРЁДА МЕДИА ТАДБИРЛАР ЎТКАЗИЛАДИ
Жорий йилнинг 15-июл куни Микрокредитбанк Сирдарё вилоят ҳудудий бошқармаси томонидан жорий йилнинг ўтган даврида аҳоли бандлигини ошириш ва камбағалликни қисқартириш бўйича амалга оширилган ишлар мавзусида Инфографика тадбири ҳамда 16-июлда банк кредит маҳсулотлари ҳақида Брифинг ўтказилади.
Банкнинг Сирдарё вилояти ҳудудий бошқармасида ўтказиладиган ушбу медиа тадбирларда ҳудудий бошқарма бошлиғи ўринбосари Нуриддин Абдурасулов мамлакатимизда аҳоли турмуш даражасини ошириш ва камбағалликни қисқартириш давлат сиёсатининг устувор йўналишларидан бири ҳисобланиши, бу борада Президентимизнинг 2024-йил 16-декабрдаги видеоселектор йиғилишида банклар олдига қўйган вазифалар ижроси доирасида маълумотлар беради.

On July 15 of this year, the Syrdarya Regional Department of Microcreditbank will hold an Infographic event on the work carried out by it to increase employment and reduce poverty in the past period of this year, and on July 16, a Briefing on bank credit products will be held.
At these media events held at the Syrdarya Regional Department of the bank, the Deputy Head of the Regional Department, Nuriddin Abdurasulov, will provide information on the fact that increasing the standard of living and reducing poverty in our country is one of the priority areas of state policy, and in this regard, within the framework of the implementation of the tasks set by the President of the Republic of Uzbekistan at the videoconference meeting on December 16, 2024.