Тадбиркор аёллар билан мулоқот ўтказилди
Жорий йилнинг 18 январь куни Тошкент вилоят ҳокимлигида Ўзбекистон Республикаси Бош вазир ўринбосари – Оила ва хотин-қизлар қўмитаси раиси З.Маҳкамова иштирокида вилоятдаги йирик тадбиркор аёллар билан “Лидер тадбиркор аёлларни қўллаб-қувватлаш” мавзусида очиқ мулоқот ўтказилди.
4dfc2d7d-7f62-4f1d-a070-805659b62cd4.jpg
Унда “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси ўринбосари Ш.Ибрагимова ҳам иштирок этди.
6ea5ed07-323f-4181-8054-28648aa49fc7.jpg
Тегишли ташкилот ва вазирлик вакиллари таклиф этилган мазкур очиқ мулоқотда тадбиркор аёлларнинг фаолиятини кенгайтириш ва улар томонидан яратилган маҳсулотларни жаҳон бозорига олиб чиқиш борасидаги фикр-мулоҳазалар ўрганилди.
742ccb41-41bb-4c06-abbe-61434bea23f7.jpg
2df4d78d-e81d-41bf-8b6b-6bde189b51f8.jpg
100 дан ортиқ тадбиркор аёллар қатнашган мазкур тадбирда юртимизда хотин-қизлар учун яратилган имтиёз ва имкониятлар ҳақида маълумотлар берилди.

Состоялся диалог с женщинами-предпринимателями.
18 января текущего года в хокимияте Ташкентской области состоялся открытый диалог на тему «Поддержка ведущих женщин-предпринимателей» с участием заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан – председателя Комитета по делам семьи и женщин З. Махкамовой с крупными бизнес-леди региона.
4dfc2d7d-7f62-4f1d-a070-805659b62cd4.jpg
В мероприятии также приняла участие заместитель Председателя Правления АКБ «Микрокредитбанк» Ш. Ибрагимова.
6ea5ed07-323f-4181-8054-28648aa49fc7.jpg
В ходе открытого диалога, в котором приняли участие представители профильных организаций и министерств, обсуждались идеи по расширению деятельности женщин-предпринимателей и выводу их продукции на мировой рынок.
742ccb41-41bb-4c06-abbe-61434bea23f7.jpg
2df4d78d-e81d-41bf-8b6b-6bde189b51f8.jpg
На мероприятии, в котором приняли участие более 100 женщин-предпринимателей, была предоставлена ​​информация о преимуществах и возможностях, созданных для женщин в нашей стране.