Тадбиркор аёллар кенгаши томонидан сайёр қабул ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025-йил 14-мартдаги ПҚ-103-сонли “Оила ва хотин-қизларни қўллаб-қувватлаш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарорига мувофиқ, Савдо-саноат палатаси ҳузурида Тадбиркор аёллар кенгаши ташкил этилган бўлиб, бугунги кунда Кенгаш а’золари ва экспертлари томонидан жойларда учрашувлар ҳамда сайёр қабуллар мунтазам ўтказиб келинмоқда.
photo_2025-06-20_17-24-05.jpg
Мазкур Кенгашнинг навбатдаги сайёр қабули Самарқанд вилоятида ташкил этилди.
Сайёр қабулда “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси ўринбосари Шаҳло Ибрагимова ҳам Кенгаш эксперти сифатида иштирок этиб, хотин-қизлар томонидан йўлланган мурожаатлар ва уларнинг муаммоларини ўрганди.
photo_2025-06-20_17-24-05 (2).jpg
Тадбирда Кенгаш раиси Н.Давлетова, Самарқанд вилоят ҳокимининг биринчи ўринбосари Ф.Абилов, Савдо-саноат палатаси раиси ўринбосари Н.Шотурсунова, “Ҳамроҳ” хотин-қизлар тадбиркорлигини қўллаб-қувватлаш компанияси бош директори Д.Нурматова, Кенгаш а’золари ҳамда бошқа мас’ул идоралар вакиллари иштирок этди.
photo_2025-06-20_17-24-08.jpg
Сайёр қабул давомида 50 дан ортиқ муаммо ва таклифлар тингланди, тадбиркор аёлларнинг фаолиятида учраётган муаммолар таҳлил қилинди. Шунингдек, янги бизнес ғояларни амалга ошириш, стартап лойиҳалар учун имкониятлар яратиш, бизнесни бошлаш ёки кенгайтириш бўйича амалий маслаҳатлар берилди.
Шу куни Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси ҳамда “Микрокредитбанк” АТБ томонидан ташкил этилган ўқув-семинарларда иштирок этган хотин-қизларга махсус сертификатлар топширилди.

Совет женщин-предпринимателей организовал выездной прием
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 14 марта 2025 года №ПП-103 «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы поддержки семьи и женщин» при Торгово-промышленной палате создан Совет женщин-предпринимателей, и на сегодняшний день регулярно проводятся выездные заседания и приемы членов и экспертов Совета.
photo_2025-06-20_17-24-05.jpg
Очередной выездной прием данного Совета был организован в Самаркандской области.
В выездном приеме в качестве эксперта Совета также приняла участие заместитель председателя правления АКБ «Микрокредитбанк» Шахло Ибрагимова, изучавшая поступившие от женщин обращения и их проблемы.
photo_2025-06-20_17-24-05 (2).jpg
В мероприятии приняли участие председатель Совета Н. Давлетова, первый заместитель хокима Самаркандской области Ф. Абилов, заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Н. Шотурсунова, генеральный директор компании по поддержке женского предпринимательства «Хамрох» Д. Нурматова, члены Совета, а также представители других ответственных ведомств.
photo_2025-06-20_17-24-08.jpg
В ходе выездного приема было заслушано более 50 вопросов и предложений, проанализированы проблемы, с которыми сталкиваются женщины-предприниматели, а также даны практические советы по реализации новых бизнес-идей, созданию возможностей для стартап-проектов, открытию или расширению бизнеса.
В этот же день были вручены специальные сертификаты женщинам, принявшим участие в обучающих семинарах, организованных Торгово-промышленной палатой Узбекистана и АКБ «Микрокредитбанк».