Тадбиркор аёллар кенгаши томонидан сайёр қабул ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025-йил 14-мартдаги ПҚ-103-сонли “Оила ва хотин-қизларни қўллаб-қувватлаш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарорига мувофиқ, Савдо-саноат палатаси ҳузурида Тадбиркор аёллар кенгаши ташкил этилган бўлиб, бугунги кунда Кенгаш а’золари ва экспертлари томонидан жойларда учрашувлар ҳамда сайёр қабуллар мунтазам ўтказиб келинмоқда.
photo_2025-06-20_17-24-05.jpg
Мазкур Кенгашнинг навбатдаги сайёр қабули Самарқанд вилоятида ташкил этилди.
Сайёр қабулда “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси ўринбосари Шаҳло Ибрагимова ҳам Кенгаш эксперти сифатида иштирок этиб, хотин-қизлар томонидан йўлланган мурожаатлар ва уларнинг муаммоларини ўрганди.
photo_2025-06-20_17-24-05 (2).jpg
Тадбирда Кенгаш раиси Н.Давлетова, Самарқанд вилоят ҳокимининг биринчи ўринбосари Ф.Абилов, Савдо-саноат палатаси раиси ўринбосари Н.Шотурсунова, “Ҳамроҳ” хотин-қизлар тадбиркорлигини қўллаб-қувватлаш компанияси бош директори Д.Нурматова, Кенгаш а’золари ҳамда бошқа мас’ул идоралар вакиллари иштирок этди.
photo_2025-06-20_17-24-08.jpg
Сайёр қабул давомида 50 дан ортиқ муаммо ва таклифлар тингланди, тадбиркор аёлларнинг фаолиятида учраётган муаммолар таҳлил қилинди. Шунингдек, янги бизнес ғояларни амалга ошириш, стартап лойиҳалар учун имкониятлар яратиш, бизнесни бошлаш ёки кенгайтириш бўйича амалий маслаҳатлар берилди.
Шу куни Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси ҳамда “Микрокредитбанк” АТБ томонидан ташкил этилган ўқув-семинарларда иштирок этган хотин-қизларга махсус сертификатлар топширилди.

In accordance with the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-103 dated March 14, 2025 "On measures to further improve the system of support for families and women", the Council of Women Entrepreneurs was established under the Chamber of Commerce and Industry, and today, on-site meetings and traveling receptions are regularly held by members and experts of the Council.
photo_2025-06-20_17-24-05.jpg
The next traveling reception of this Council was organized in the Samarkand region.
Shahlo Ibragimova, Deputy Chairman of the Board of JSCB "Mikrokreditbank", also participated in the mobile reception as an expert of the Council and studied the appeals sent by women and their problems.
photo_2025-06-20_17-24-05 (2).jpg
The event was attended by the Chairman of the Council N. Davletova, First Deputy Governor of the Samarkand region F. Abilov, Deputy Chairman of the Chamber of Commerce and Industry N. Shotursunova, General Director of the Hamroh Women's Entrepreneurship Support Company D. Nurmatova, members of the Council, and representatives of other responsible agencies.
photo_2025-06-20_17-24-08.jpg
During the mobile reception, more than 50 issues and proposals were heard, problems encountered by women entrepreneurs were analyzed, and practical advice was provided on implementing new business ideas, creating opportunities for startup projects, and starting or expanding a business.
On the same day, special certificates were awarded to women who participated in training seminars organized by the Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan and JSCB "Mikrokreditbank".