Жорий йилнинг 1-апрел куни “Қалқон ортида” телеграм каналида Шаҳрихон тумани 67-мактаб жамоаси номидан мурожаат йўлланган бўлиб, унда тумандаги барча мактаб ўқитувчи ходимларининг март ойи иш ҳақиси тўлаб бўлингани, лекин Шаҳрихон тумани Микрокредитбанк томонидан 67-мактаб жамоасининг иш ҳақисини картага тушириб берилмаётгани танқид қилинган.
Мазкур мурожаат банк ходимлари томонидан ўрганилди.
Таʻкидлаш керакки, МКБАНКда ИТ инфратузилмасини модернизация қилиш доирасида жорий йилнинг 29-31-март кунлари Автоматлаштирилган Банк Тизими (иАБС) бўйича режалаштирилган техник ишлар олиб борилди ва бу ҳақда Марказий банкка ҳам огоҳлантириш хати тақдим этилиб, Банкнинг расмий сайти ва ижтимоий тармоқлари орқали эʻлон берилган.
Шунингдек, банк ва ташкилот ўртасида тузилган шартномага кўра, банк ташкилот ҳисоб рақамига ойлик иш ҳақисини бир кун муддатда ўтказиб бериши кўрсатилган. Ваҳолангки, банк 67-мактаб жамоасининг ойлик иш ҳақисини 1-апрел куни кечки вақтда тушириб берган.
Айни дамда техник узилишларга қарамай банкимиз мижозлар учун хизмат қилишни ўзининг энг муҳим вазифаси деб билишини эслатиб ўтмоқчимиз.

The monthly salary of the district public education department has been fully deducted.
On April 1 of this year, an appeal was sent on behalf of the school team No. 67 of the Shahrikhan district to the "Behind the Shield" telegram channel, criticizing the fact that the salaries of all school teachers in the district for March had been paid, but the Shahrikhan district Microcredit Bank was not crediting the salaries of the school team No. 67 to the card.
This appeal was investigated by bank employees.
It should be noted that as part of the modernization of the IT infrastructure at MKBANK, planned technical work was carried out on the Automated Banking System (iABS) on March 29-31 of this year, and a warning letter was also submitted to the Central Bank and an announcement was made on the Bank's official website and social networks.
Also, according to the agreement between the bank and the organization, the bank will transfer the monthly salary to the organization's account within one day. However, the bank deducted the monthly salary of the team of school No. 67 on the evening of April 1.
We would like to remind you that despite the current technical disruptions, our bank considers serving its customers to be its most important mission.