Жорий йилнинг 1-апрел куни “Қалқон ортида” телеграм каналида Шаҳрихон тумани 67-мактаб жамоаси номидан мурожаат йўлланган бўлиб, унда тумандаги барча мактаб ўқитувчи ходимларининг март ойи иш ҳақиси тўлаб бўлингани, лекин Шаҳрихон тумани Микрокредитбанк томонидан 67-мактаб жамоасининг иш ҳақисини картага тушириб берилмаётгани танқид қилинган.
Мазкур мурожаат банк ходимлари томонидан ўрганилди.
Таʻкидлаш керакки, МКБАНКда ИТ инфратузилмасини модернизация қилиш доирасида жорий йилнинг 29-31-март кунлари Автоматлаштирилган Банк Тизими (иАБС) бўйича режалаштирилган техник ишлар олиб борилди ва бу ҳақда Марказий банкка ҳам огоҳлантириш хати тақдим этилиб, Банкнинг расмий сайти ва ижтимоий тармоқлари орқали эʻлон берилган.
Шунингдек, банк ва ташкилот ўртасида тузилган шартномага кўра, банк ташкилот ҳисоб рақамига ойлик иш ҳақисини бир кун муддатда ўтказиб бериши кўрсатилган. Ваҳолангки, банк 67-мактаб жамоасининг ойлик иш ҳақисини 1-апрел куни кечки вақтда тушириб берган.
Айни дамда техник узилишларга қарамай банкимиз мижозлар учун хизмат қилишни ўзининг энг муҳим вазифаси деб билишини эслатиб ўтмоқчимиз.

Полностью снижена ежемесячная зарплата районного народного образования
1 апреля этого года на телеграм-канал "За щитом" было отправлено обращение от имени команды 67-й школы Шахриханского района, в котором была выплачена зарплата всем школьным учителям района за март месяц, однако в Микрокредитбанке Шахриханского района раскритиковали тот факт, что зарплата команды 67-й школы не была переведена на карту.
Данное обращение было изучено сотрудниками банка.
Отметим, что в рамках модернизации ИТ-инфраструктуры МКБАНКА 29-31 марта текущего года были проведены плановые технические работы на Автоматизированной банковской системе (ИАБС), о чем было направлено письмо-предупреждение в ЦБ и объявлено через официальный сайт банка и социальные сети.
Также в договоре между банком и организацией указано, что банк переведет месячную зарплату на счет организации в течение одного дня. Однако поздно вечером 1 апреля банк снизил ежемесячную зарплату 67-й школьной команде.
Напоминаем, что, несмотря на технические перебои на данный момент, наш банк считает обслуживание клиентов своей важнейшей задачей.