Бугун “Микрокредитбанк” АТБ ва “УнаФинанcиал” халқаро молия технологиялари ҳолдинги ҳамкорлигида янги микромолия ташкилоти — Уна Молиянинг расмий очилиш тадбири ўтказилди.
Лойиҳанинг асосий мақсади — гаров ва кафил талаб этилмайдиган, бутунлай онлайн микроқарзларни тақдим этиш орқали тадбиркорлар ва олис ҳудудлардаги аҳоли учун молиявий имкониятларни кенгайтиришдир.
Ушбу янги хизматнинг ишга тушиши муносабати билан ўтказилган тадбирда иштирок этган “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси ўринбосари Икром Джуманиязов ҳамда УнаФинанcиал минтақавий директори Алмаз Торутаев лойиҳа кичик тадбиркорлик учун ишончли молиявий қўллаб-қувватловчи ташкилот бўлишини та’кидлашди.

Una Finance starts operations in Uzbekistan
Today, the official opening of a new microfinance organization, Una Finance, was held in partnership with Mikrokreditbank JSCB and the international financial technology holding UnaFinancial.
DSC00915.JPG
The main goal of the project is to expand financial opportunities for entrepreneurs and residents of remote areas by providing completely online microloans that do not require collateral or guarantors.
DSC00939.JPG
DSC00990.JPG
Ikrom Djumaniyazov, Deputy Chairman of the Board of JSCB "Mikrokreditbank", and Almaz Torutayev, Regional Director of UnaFinancial, who participated in the event held to launch this new service, emphasized that the project will become a reliable financial support organization for small businesses.