Ходимларнинг кунлик ишга келиши ва ишга мас’улияти қатʼий тартибда назорат қилинади
Жорий йилнинг 1-август куни ижтимоий тармоқлардаги “КОМПОР УЗ” саҳифасида “Микрокредитбанк” АТБ Боғот туманидаги Боғот БХМ фаолияти бўйича танқидий мурожаат э’лон қилинди.
Мурожаатда мижозларга хизмат кўрсатишда юзага келаётган қатор муаммолар, жумладан, аҳоли банкка мурожаат қилса, жойида тегишли масʼул шахсларни топиш қийинлиги, кўпинча “ертага келинг”, “бошлиқ йўқ” каби баҳоналар билан одамларнинг овора қилинаётгани ва айрим ходимлар иш вақтида ўз шахсий бизнеслари билан бандлиги танқид қилинган.
Мазкур мурожаат шу куннинг ўзида мас’уллар томонидан ўрганилди.
Боғот банк хизматлари маркази ҳозирги кунда 2 180 та тадбиркорлик субекти ва 18 577 нафар жисмоний шахсга мунтазам, сифатли банк хизматларини кўрсатиб келмоқда. Бу вақтгача мижозлар томонидан хизматлар сифатининг пастлиги ёки ходимлар фаолияти юзасидан жиддий эʼтирозлар қайд этилмаган.
Марказда 28 нафар ходим ўз меҳнат фаолиятини белгиланган ички тартиб асосида бажармоқда. Ходимларнинг кунлик ишга келиши қатʼий тартибда назорат қилинмоқда.
Мурожаатда келтирилганидек, иш вақтида шахсий тадбиркорлик билан шуғулланадиган банк ходимлари мавжуд эмас. Бундан ташқари, бундай ҳолатларнинг олдини олиш мақсадида тегишли бўлимлар томонидан доимий мониторинг ва ички назорат тизими жорий этилган.
Шу ўринда оммавий ахборот воситалари ва блогерлардан ёлғон ва асоссиз маʼлумотлар тарқатмасликни, расмий манбалар орқали тасдиқланган маʼлумотлардан фойдаланишни сўраймиз.
Мижозларимизга эслатма. Банк хизматларидан фойдаланиш учун бугун банкимизга тегишли маҳаллаларда “Маҳалла банкири” ва маҳалла агенти фаолияти йўлга қўйилган бўлиб, сиз барча мурожаатларингизни ўзингиз истиқомат қиладиган маҳалладаги маҳалла банкирига йўллашингиз мумкин. Бу сизнинг вақтингизни ҳам тежайди, ортиқча оворагарчиликларнинг ҳам олди олинади.
Микрокредитбанк фуқаролар мурожаатларига очиқ, жамоатчилик назоратини қўллаб-қувватлайди ва ҳар бир асосли мурожаатга ўз вақтида жавоб қайтаради.

Employees' daily attendance and work responsibilities are strictly monitored.
On August 1 of this year, a critical appeal was published on the “KOMPOR UZ” page on social networks regarding the activities of the Bogot MSME of the Bogot district of the “Mikrokreditbank” JSCB.
The appeal criticized a number of problems arising in customer service, including the difficulty of finding the appropriate responsible persons on the spot when residents contact the bank, the fact that people are often harassed with excuses such as “come tomorrow”, “the boss is not there”, and that some employees are busy with their personal businesses during working hours.
This appeal was studied by the authorities on the same day.
The Bogot Banking Services Center currently provides regular, high-quality banking services to 2,180 business entities and 18,577 individuals. So far, no serious complaints have been registered by customers regarding the low quality of services or the activities of employees.
28 employees at the center perform their work activities in accordance with the established internal procedure. The daily attendance of employees is strictly controlled.
As stated in the appeal, there are no bank employees who are engaged in personal entrepreneurship during working hours. In addition, in order to prevent such situations, a system of constant monitoring and internal control has been introduced by the relevant departments.
At this point, we ask the media and bloggers not to spread false and unfounded information, and to use information confirmed by official sources.
Note to our customers. Today, in order to use banking services, the “Neighborhood Banker” and mahalla agent activities have been launched in the mahallas belonging to our bank, and you can send all your applications to the mahalla banker in the mahalla where you live. This will save you time and prevent unnecessary hassle.
Microcreditbank is open to citizen appeals, supports public oversight, and responds to every reasonable appeal in a timely manner.