Бугун юртимиз бўйлаб барча умумтаълим муассасаларида янги ўқув йили бошланди. Айниқса, минглаб жажжи ўғил-қизлар учун бу кун унутилмас ҳаяжон ва қувончга бой.
Шундай қутлуғ кунда “Микрокредитбанк” АТБ Бошқарув раиси М.Авазов ўзи таҳсил олган Учтепа туманидаги 81-умумтаълим мактабига ташриф буюриб, “Биринчи қўнғироқ” тадбирида иштирок этди.
Тадбирда сўзга чиққан М.Авазов барча ўқувчиларни, айниқса, мактаб остонасига илк бор қадам қўйган 1-синф ўқувчиларини янги ўқув йили билан табриклаб, уларга омад ва зафарлар тилади.
Энг қувонарлиси, тадбир давомида жажжи билимдонларга 12 номдаги ўқув қуролларидан иборат “Президент совғалари” топширилди.
Шунингдек, Бошқарув раиси ўзи таҳсил олган мактаб кутубхонасига 100 дан ортиқ бадиий адабиётлар тўпламини совға қилди. Бу эзгу ташаббус ёш авлоднинг китобга меҳрини ошириш, уларнинг билим ва дунёқарашини кенгайтиришга хизмат қилади.
Азиз болажонлар, илк қўнғироқ садоси сизларни буюк орзулар, ёрқин келажак ва улкан марралар сари бошласин!
Маълумот ўрнида: Жонажон Ўзбекистонимиз мустақиллигининг 35 йиллиги арафасида юртимиз бўйлаб 795 минг нафардан ортиқ биринчи синф ўқувчиси катта ҳаёт сари илк қадамларини қўймоқда.

Обновление: 4 сентября 2026, 10:59
Сегодня по всей стране во всех общеобразовательных учреждениях начался новый учебный год. Особенно для тысяч маленьких мальчиков и девочек этот день полон незабываемого волнения и радости.
Group 2132265922.png
В этот знаменательный день председатель правления АКБ "Микрокредитбанк" М.Авазов посетил общеобразовательную школу No81 Учтепинского района, где учился, и принял участие в мероприятии "Первый звонок."
Group 2132265925.png
Group 2132265927.png
Самое радостное, что в ходе мероприятия маленьким знатокам были вручены "Президентские подарки," состоящие из 12 наименований учебных принадлежностей.
Group 2132265917.png
Также председатель правления подарил библиотеке школы, в которой он учился, более 100 книг художественной литературы. Эта благородная инициатива служит повышению любви молодого поколения к книге, расширению их знаний и кругозора.
Group 2132265920.png
Дорогие дети, пусть первый звонок поведет вас к великим мечтам, светлому будущему и высоким рубежам!
Group 2132265926.png
Для справки: накануне 35-летия независимости нашего родного Узбекистана более 795 тысяч первоклассников по всей стране делают первые шаги к взрослой жизни.
29, 30, 31 августа и 1 сентября будут работать отдельные дежурные офисы банков и центры обслуживания.